Sevgiliyle kamp yapmak bütün romantik kaçamaklar arasında belki de en iyisidir. Sevgilinizle baş başa doğanın koynunda, yeşilin ve mavinin farklı tonları arasında sevgili ile çadırda kalmaya  ne dersiniz? Sadece doğanın tanıklık edeceği romantik kamp fikirleri ile sevgilinizle romantizmin derinliklerine uzanan bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Peki hangi rotalar sevgiliyle kamp için uygun romantik unsurları bir araya getiriyor?

İşte kusursuz bir romantik kamp için kamp tavsiyeleri ve sevgiliyle gidilecek kamp yerleri… Sevgilimle kampa gideceğiz diye heyecanlanan arkadaşlar, okumaya devam edin.

Sevgiliyle kampa gitmek

Çiftlerin sevgiliyle kamp nasıl yapılır arayışlarının odak noktasını sevgiliyle kamp yapılacak yerler hakkında tavsiyeler oluşturuyor. Sevgiliyle kamp planları için ilk etapta gerekli tüm malzemelerin temin edilmesi şart. Çünkü sevgiliyle kampa gitmek kusursuz bir organizasyon gerektirir.

Bu nedenle tüm hava ve arazi koşullarını dikkate alarak kamp alanı seçiminde bulunmalısınız. Kamp rotanızı belirlerken ulaşım olanaklarını ve kapta yapılabilecek aktiviteleri mutlaka dikkate alın.

Sırt çantalı bir romantik kamp planlıyorsanız toplu ulaşım olanaklarını iyi araştırın. Aracınızla yolculuk yapacaksanız işiniz daha kolay. Sadece 2 gün süren bir sevgiliyle kamp için bile aracınızı tıka basa doldurarak, kötü sürprizlere karşı önleminizi alabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarıyla yolculuk yapacağınız bir kampa gidiyorsanız kamp alanında alışveriş yapabileceğiniz bir tesisin olmasının önemli hayli büyük.

Romantik kamp fikirleri içinde en önemlisi romantik bir akşam yemeğidir, unutmayın!

sevgiliyle kamp

sevgiliyle kamp

Sevgiliyle kamp gezisi nasıl yapılır?

Sevgiliyle kamp yapmak, çiftlerin yapabileceği en romantik şeylerden biridir. Sevgilim kampa gitmek istiyor. Evden uzakta bir gece geçirmek ve doğada vakit geçirmek, çiftleri birbirini daha da yakınlaştırır. Açık havada olmak zihni ve bedeni tazelerken, işte ve evde geçen yoğun günlerden uzaklaşmak, birbirinizle olan bağınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Temiz havada baş başa kalma şansı, kamp gezisini çiftler için birlikte vakit geçirmenin en romantik yollarından biri haline getiriyor. Ancak, sevgilinizle birlikte romantik bir kamp gezisine çıkmadan önce aceleci davranmak yerine plan yapmak için biraz zaman ayırmalısınız.

O halde sevgilinizle geçireceğiniz zamanı daha romantik hale getirecek romantik kamp fikirlerine göz atmaya ne dersiniz?

Sevgiliyle kamp için gerekli olan malzemeler

Sevgiliyle kampa gitmek isteyenler için gerekli olan malzemeler, yapılacak kampın türüne bağlı olacaktır. Tüm malzemeleri sırt çantanızda taşımanız ya da eşyalarınızı yükleyebileceğiniz bir araçla kamp yapmanız durumunda gerekli olan malzemeler de farklı olacaktır.

Tüm kamp türleri için gerekli olabilecek başlıca malzemeler ise şunlardır:

 • Çadır
 • Çift kişilik kamp sandalyeleri
 • Uyku pedi ve isteğe bağlı yastık
 • Çift kişilik Uyku Tulumu veya Battaniyeler
 • Yemek, Ocak ve Pişirme Malzemeleri
 • Su şişeleri
 • Giysiler — Bolca sıcak tutan kıyafetler
 • Kişisel malzemeler — Güneş kremi, sivrisinek spreyi, diş macunu vb. Ayrıca isteğe bağlı makyaj malzemeleri
 • Rahat Düz Ayakkabı
 • Palto, Şapka ve Eldivenler — Yazın bile geceleri havanın ne kadar soğuk olabileceğine şaşıracaksınız!
 • Bulaşık Deterjanı ve Sünger
 • Havlu
 • Mayo — Bir havuz, göl veya nehir varsa içinde yüzebilirsiniz.
 • Tuvalet Kağıdı —Çılgın bir kamp yaşamayı planlıyorsanız, çukur kazmak için de küçük bir kürek gerekir!
 • Küçük Ayna
 • Çöp torbası- Özellikle vahşi doğa kampı yapıyorsanız, tuvalet kağıdı da dahil olmak üzere tüm atıklarınızı paketlemek için çöp torbası gerekli.
 • İlk Yardım Çantası —Isırık kremi, kabarcıklı yara bantları ve cımbız içermeli.
 • Araba kampı yapacaksanız, ekstra eğlence getirme lüksünüz var.
 • Kart oyunları ve masa oyunları götürmek de harika bir fikir çünkü fazla yer kaplamazlar.
 • Birkaç kamp sandalyesi ve küçük bir kamp masası, yemek yemeyi ve masa oyunları oynamayı daha rahat hale getirecektir.
 • Çantanızda yer varsa neden birkaç mum da götürmeye ne dersiniz? Çünkü mumlar, her şeyi daha da romantik yapar!

İlk kez kamp yapacaklara tavsiyeler – İlk kampınız için 9 öneri

Sevgiliyle kamp aktiviteleri neler?

Sevgiliyle kamp aktiviteleri içinde her koşulda doğa baş rolde. Doğanın olağanüstü manzarası, güneşin sıcaklığı, masmavi suların berraklığı, yemyeşil orman denizinin esintisi çiftlerin sevgiliyle kamp aktiviteleri beklentisini tüm yönleriyle tanımlıyor. Sevgiliyle kamp, doğanın içinde yapılabilecek aktivitelerle sadece romantik anlar değil aynı zaman da müthiş bir arınmışlık etkisi yaratıyor.

Sunduğumuz sevgiliyle kamp önerileri rehberliğinde doğanın içinde keşif dolu bir yürüyüşe çıkabilir, fotoğraf çekebilir, ormanın derinliklerinde yaktığınız ateşin etrafında saatler süren koyu bir sohbete dalabilir, ay ışığının altında kendi ellerinizle hazırlayacağınız yemeklerle romantik bir akşam yemeği organize edebilirsiniz.

 

romantik kamp

romantik kamp

Çiftler için romantik kamp fikirleri

Doğru barınak türünü seçin

Sevgiliyle kamp için dikkate alınması gereken ilk şey, nerede uyumayı planladığınızdır. Bir karavan veya sevgiliyle çadırda kalmak, hatta muhtemelen bir kamp alanı tesisi bile seçebilirsiniz. Karavanlar ve kamp alanı işletmeleri güzel seçenekler olsa da en romantik seçeneğinin çadır olduğunu söyleyebiliriz.

Sevgilinizle rahatlıkla sarılabileceğiniz kadar büyüklükte bir çadır, kamp deneyiminizi çok daha romantik hale getirecektir. Dilerseniz, daha fazla rahatlık için çadırın içini ışıklarla ve çok sayıda yastıkla süsleyebilirsiniz. Geceleri çadırınızı aydınlatmanın birçok yolu olsa da ancak romantik olanları pille çalışan dize ışıklardır.

İzole bir kamp yerine gidin

Sevgiliyle kamp yaparken kalabalık olmayan rustik yerler, harika seçimler olabilir. Bazı kamp alanlarında kampçılar, çok yakın konumlarda olmak zorunda kalabiliyorlar. Ancak çiftler için kamp yaparken kampçılar arasındaki mesafeyi, ışık kirliliğini ve manzarayı her zaman göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Bazı çiftler için arka bahçeler, çadırda bir gece geçirmek için mükemmel bir mekandır.

Bazı çiftler mükemmel bir ortam aydınlatması ister ve bunu yalnızca herhangi bir ışık kirliliğinden uzak bir kamp alanında bulabilirler. Kamp fikri arayan pek çok çift, kalabalık şehirlerden uzakta, yıldızların altında romantik vakitler geçirmeye ihtiyaç duyar. Birbiri için cıvıldayan cırcır böceklerinin sesi, mekanın romantizmine katkıda bulunur.

Kamp yeri seçerken sizin ve sevgilinizin sevdiği yer türlerini düşünün. En sevilen romantik kamp gezi noktaları arasında;

 • Orman
 • Bir kaplıca yakını
 • Kumsal
 • Dağlık alan gibi yerleri sıralamak mümkün.

İzolasyon ve mahremiyet konusuna önem veriyorsanız, sezon dışı bir yer ayırtmayı tercih edebilirsiniz. Bazı kamp alanları da hafta içi daha az yoğun olabiliyor. Sezon dışı soğuk ve yağmurlu olabilir, bu yüzden gitmeden önce hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın.

Yağmurda mahsur kalırsanız, toplanıp hemen eve gitmeyin. Kim bilir, belki de sevgilinizle en iyi kamp anılarınızdan bazıları, çadırda vakit geçirilen yağmurlu hafta sonları olabilir! Bunun için kampa şiddetli yağmura dayanabilecek iyi yapılmış bir çadır götürün, yağmur botlarınızı, yağmurluğunuzu ve şemsiyenizi yanınıza alın. Böylece hava nasıl olursa olsun, kamp alanını keşfe devam edebilirsiniz.

Çift kişilik uyku tulumu alın

Uyku tulumları kamp yapmak için çok önemlidir ve partnerinizle rahat etmenin harika bir yoludur. Karavanda kalsanız bile çift kişilik uyku tulumunun sıcaklığında birbirinize sarılın. Hava müsaitse, uyku tulumunu dışarı çıkarıp birlikte yıldızları izleyebilirsiniz.

Yılın en soğuk zamanında kaliteli zaman geçiriyorsanız, ikinizin de iyi uyuyabilmesi için sıcaklık, rahatlık ve sert iklimlere karşı güvenlik sunabilecek bir uyku tulumu seçin. Daha fazla konfor sağlamak adına uyku tulumunuzun altına koymak için bir şişme yatak veya başka bir yastıklı ped götürmenizi tavsiye ederiz.

 

Uyku tulumu seçimi nasıl yapılır? Hangi uyku tulumu alınmalı?

 

En sevdiğiniz kamp yemeklerini hazırlayın

Kamp yemekleri hazırlanmasının kolay olması, minimum atık içermesi ve bütçeye uygun olması, sevgiliyle kamp yapmayı çok daha cazip hale getiriyor. Yiyeceklerinizi güvenli ve soğuk tutmak için tekerlekli bir soğutucuya koyun, böylece aracınızdan kamp yerinize kolayca taşıyabilirsiniz.

Çilek ve çikolata gibi romantizmden ilham alan yiyecekleri de unutmayın. En sevdiğimiz peynirler, zeytinler ve üzümlerle şarküteri tabağı hazırlamak çok keyifli olacak!

Kamp ocağının küçük olması, çiftler için harikadır. Yemek yaparken, karıştırırken ve çevirirken sevgilinize sarılmak için harika bir fırsatınız olacak. Kamp yemeklerinizi hazırlarken birbirinize küçük tatlar yedirmek de çok romantik anlar yaşamanızı sağlayabilir.

En sevdiğiniz yemeklerin kamp versiyonu için gerekli malzemeleri paketleyin. Kamp yaparken yemek pişirmek her zaman mutfakta yemek yapmaktan daha uzun sürer, bu sayede birlikte vakit geçirmek için bolca zamanınız olur.

Birbiriniz için kahvaltı hazırlamak, özellikle çadırda geçen bir gecenin ardından harika bir bağ kurma anıdır. Bu kamp fikri için kamp ateşi üzerinde yapabileceğiniz tarçınlı rulolar ve kahve gibi kahvaltılık yiyeceklerin yanı sıra yumurta ve patatesleri de paketlemek isteyeceksiniz.

Kampta ne yenir? Sağlıklı kamp yemekleri nelerdir? Kampta yapılacak basit yemekler neler?

 

Kamp ateşinin keyfini çıkarın

Kamp ateşinin sıcaklığını ve ışıltısını kim sevmez ki? Ateşin önünde başka dikkat dağıtıcı şeyler olmadan oturmak, sevgililerin ruhsal bağlantı kurması için harika bir yol.

Bir aşk koltuğunu paylaşabildiğiniz zaman ateş başında geçirdiğiniz zaman daha romantik hale gelir. Ateşin etrafında otururken ormanın seslerini dinleyebilir veya bir hoparlör yanınıza alabilirsiniz. Bu sayede sevgilinizle birlikte en sevdiğiniz müzikleri ve açık hava podcast’lerini dinleyebilirsiniz.

Gitar eşliğinizde şarkınızı çalabilir, kamp ateşinin ışığında dans edebilirsiniz. Dilerseniz ateşin etrafında sevgilinize kitap okuyabilirsiniz.

Gece boyunca konuşun

Dışarıdaki aktivitelerle geçen eğlenceli bir günün ardından büyük olasılıkla akşamı dinlenerek ve konuşarak geçireceksiniz. Konuşmak çok iyidir ve birbirinizi daha iyi tanımak için çok iyi bir fırsat olabilir.

Yürüyüşe çıkın

Partnerinizle kamp yapmanın en güzel yanlarından biri de bir seyahat planının olmaması ve sadece keşfederken eğlenmektir. Bunun için gitmeden önce kalacağınız kamp alanının yürüyüş parkurlarını veya diğer özelliklerini kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca yanınızda kalacağınız kamp alanı bölgesindeki yerel kuşları, mantarları, ağaçları veya diğer doğa harikalarını tanımlayan kitapları da götürebilirsiniz. Çiçekler sizi, onları toplamaya teşvik etmeden önce bazıları tüzük ve yasalarla korunduğu için kır çiçekleri toplamayla ilgili kuralların ne olduğunu kontrol edin.

İyi bir yürüyüş egzersizi harika olsa da biraz dinlenmek ve pikniğin tadını çıkarmak için sabırsızlanacaksınız! Atıştırmalıklar, bir battaniye ile bir sırt çantası götürmenizi ve yürüyüşünüz sırasında oturup biraz piknik yapmak için mükemmel bir yer aramanızı öneririz. Uzaktaki veya ağaçların içindeki özel manzaraları iyi görebilmek için yanınıza bir dürbün de alabilirsiniz.

Normal bir yürüyüş gününde, patikalarda dolaşırken ne göreceğinizi asla bilemeyeceğiniz için sırt çantanızda bulundurmanız gereken diğer gerekli malzemeleri kontrol edebilirsiniz.

Suyun keyfini çıkarın

Kamp alanları, yakınlarda nehir veya göl gibi su varsa sevgililer için çok daha cazip bir seçenek haline geliyor. Kano veya tüple dalışı deneyebilirsiniz. Dilerseniz bir günlüğüne tekne kiralayabilir ve balık tutma aktivitesi düzenleyebilirsiniz. Özetle, suda birlikte romantik zaman geçirmenin pek çok yolu var. Sadece suda olmak bile fazlasıyla romantiktir ve bir kanoyu paylaşırsanız, nehirdeki tüm yüzme boyunca birlikte vakit geçirebilirsiniz.

Kayak veya kano, size göllerde ve nehirlerde küçük kuytulara kürek çekme fırsatı verir. Bu sayede belki biraz yalnız vakit geçirebileceğiniz özel bir plaj bulabilirsiniz.

Yanınızda yiyecek, içecek, havlu ve diğer gereçler gibi gerekli malzemeler götürün, böylece karşınıza çıkan her duruma karşı hazırlıklı olursunuz.

Yıldızları izleyin

Birçok kamp alanı, ışık kirliliğinin çok az olduğu veya hiç olmadığı bölgelerdedir. Böylece birlikte yıldızlara bakarak zaman geçirebilirsiniz. Bunu dilerseniz çift kişilik uyku tulumunda birbirinize sarılarak yapabilir, dilerseniz de hafif bir teleskopla onlara yakından bakmayı tercih edebilirsiniz.

Bütün bir geceyi kamp ateşi etrafında oturarak ve romantik yemekler yiyerek planlayın. Ardından ateş söndüğünde, yıldızları izlemeye başlayın. Bundan daha romantik bir ruh hali yaratmak zordur, çünkü doğal, gece vakti, yıldızlı ruh hali aydınlatması, hiçbir iç mekan ortamında yakalanamaz.

Gece yürüyüşlerine çıkın

Güneş battığında el fenerinizi alın veya bir kamp farı takın . Karanlıkta birlikte kalmanızı kolaylaştıracağı için yürürken el ele tutuşmak isteyeceksiniz.

Gölgelere ve seslere dikkat etmeyi deneyimleyin. Birlikte perili bir evde yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz, bu nedenle beklenmedik manzaralar göründüğünde ve sesler olduğunda birbirinize daha da yaklaşacaksınız. Bir sahile yakınsanız, gece yüzün ve ayın romantik dalışınızı aydınlatmasına izin verin.

Masa oyunları oynayın

Birlikte sadece sessiz bir gece geçirmek istediğiniz bazı geceler olabilir ve bunlar oyunlar için mükemmel zamanlardır. Özellikle çiftler için tasarlanmış birkaç masa oyunu var.

İşte, kamp gezisinde oynamak isteyeceğiniz başlıca iki kişilik masa oyunları:

 • Satranç
 • Dama
 • Uno
 • Scrabble
 • Mancala
 • Zar oyunları

Endorfinler vücudunuzda hareket ederken kendinizi iyi hissetmeye başlamanız uzun sürmez. Oyun oynarken salgılanan endorfin aynı zamanda stresi azaltır, böylece sevgilinizle birlikte kendinizi rahat ve huzurlu hissedersiniz. Masa oyunları ayrıca ilişkileri güçlendiren iş birliğini de teşvik eder.

Hamakta sarılın

Sevgilinizle kamp yapana kadar hamakların ne kadar havalı olduğunu fark etmemiş olabilirsiniz. Kamp geziniz bir hamakta paylaşım zamanını içermelidir. İki destekleyici ağacınız olduğunda en yeni hamakların kurulumu oldukça kolaydır. Cibinlikli ikili bir hamak seçerek hamakla geçireceğiniz zamanı oldukça romantik hale getirebilirsiniz.

Atıştırmalıkları hamağınıza getirin ve ağaçların arasında sallanırken birbirinize yedirin. Dilerseniz hamakta sevgilinize kitap da okuyabilirsiniz.

Fotoğraf çekin

Son olarak, maceranızın fotoğraflarını çekmeyi unutmayın. Partnerinizle kamp yaparken anı yaşamak önemli olsa da daha sonraki zamanlarda deneyimlerinizi hatırlamanıza yardımcı olması için seyahatlerinizden bazı fotoğraflara sahip olmak isteyeceksiniz.

Akıllı telefonunuz her zaman fotoğraf çekmek için bir seçenektir, ancak daha yüksek kaliteli görüntüler arıyorsanız, kompakt bir dijital kamera düşünebilirsiniz. Yine de bir kamera getirmeyi seçerseniz, genellikle bir yürüyüş kamerası askısı da getirmek en iyisidir. Bu kamera kayışları, kameranızın o mükemmel anı yakalamanıza yardımcı olması için her zaman hazır olmasını sağlar.

Gün doğumunu izleyin

Gün doğumu ve gün batımı, her günün en sevilen kısmıdır ve bu anları doğadayken sevgilinizle birlikte yaşamak daha da özeldir.

Kamp yaparken sabahın erken saatleri ve gecenin geç saatleri genellikle günün en soğuk saatleridir. Böylece birlikte büyük bir kamp battaniyesine sarılabilirsiniz. Gün batımını izlemek için bir yeriniz varsa, fotoğraf makinenizi güneşin ufkun altına düştüğü an için ayarlayın. Böylece bu unutulmaz anı, ölümsüzleştirebilirsiniz.

Kamp alanınızı Led ışıklarla süsleyin

Vahşi doğada olmanız, romantik bir ruh hali yaratmanın farklı bir yolunu bulamayacağınız anlamına gelmez. LED şerit ışıklar, engebeli dış mekanlara yumuşak bir romantizm ruhu getirmenin harika bir yoludur. Kampınızı bir sonraki seviyeye taşımak için onları yakındaki bir ağaca veya çadırınıza asın. (Sadece pille çalışanlarını bulduğunuzdan emin olun.)

 

BONUS: ONA KÜÇÜK SÜRPRİZLER YAPIN ;)

Gezi ayrıntılarının bir kısmını (veya tamamını) bir sır olarak bırakın. Çoğu insan sürprizleri çok romantik bulur. Sevgiliniz bu romantik kaçamak için harcadığınız tüm düşünce, zaman ve çabanızı gerçekten takdir edecektir.

Gördüğünüz gibi kamp yapmak, çok romantik bir aktivite olabilir. Doğru ekipman ve doğru planlarla, sevdiğiniz kişi için küçük bir romantizmden fazlasını yaratabilirsiniz.

Eğer bu ilk kampınızsa mutlaka bunları da göz önünde bulundurun:

Kampta neler yapılır? Eğlenceli kamp aktiviteleri ve kampta oynanacak oyunlar

Sevgiliyle kamp yapmak için hangi kamp rotaları izlenebilir?

Türkiye’nin dört bir yanında yer alan romantik kamp rotalarında elektrik, tuvalet, duş gibi imkanlar bulunuyor. Ücretli ve ücretsiz konaklayabileceğiniz sevgiliyle gidilebilecek kamp yerleri arasında yemek için zahmete girmek istemeyenlere restoran ve cafe hizmeti olanlar da var.

Tabi seçtiğiniz rotaya göre bu hizmetlerin olmaması da muhtemel! Bu nedenle rotanızı belirlemeden önce beklentinizi tam olarak tanımlayın. Kamp alanlarının etrafındaki tesisler de doğanın güzelliklerinden fazla uzaklaşmadan sizi romantik bir akşam yemeğiyle buluşturabilir.

Sevgiliyle kamp yapılacak yerler için böyle alternatifler de var:

Huzurla kitap okuyacağınız bakir, keşfedilmemiş kamp alanları

Sevgiliyle gidilecek kamp yerleri: 7 romantik kamp yeri tavsiyesi

1- Muğla- Sultaniye Köyü

Sevgiliyle kamp yapmak - Muğla - Sultaniye Köyü

Sevgiliyle kamp yapmak – Muğla – Sultaniye Köyü

Muğla’nın eşsiz köylerinden biri olan Sultaniye köyü doğal bir kamp alanı. Henüz çok fazla ziyaretçisi olmadığı için sevgiliyle kamp yapmak için ideal sakinliği sunuyor. Denize yürüme mesafesinde yer alan kamp alanında kendi çadırınızla ya da çadır kiralayarak kamp yapabilirsiniz.

Sakinliği ve dinginliği ile sevgiliyle kamp yapılacak yerler arayışında olanların adresi haline gelen kamp alanı, sırt çantalı kampa da uygun. Kampta alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sadece kamp ekipmanlarınızı sırt çantanıza atıp yola koyulabilirsiniz.

https://goo.gl/maps/dKr4xnw74PpTGAdz5

2- Muğla- Akyaka Orman Kampı

Sevgiliyle kamp yapmak - Muğla - Akyaka Orman Kampı

Sevgiliyle kamp yapmak – Muğla – Akyaka Orman Kampı

Muğla’nın masmavi denizine komşu Akyaka Orman Kampı, kalabalığa karışarak ya da baş başa bir sevgiliyle kamp yapma deneyimi yaşamak isteyen çiftleri buluşturuyor. “erkek arkadaşımla-kız arkadaşımla kamp yapmaya geldim, bulaşık yıkamaya değil” diyenlerdenseniz kamp alanında birbirinden lezzetli yemekleri bulabileceğiniz bir restoran bulunuyor.

Yemek işini restoranda hallederek sevgilinizle birlikte kendinizi doğanın içine bırakabilirsiniz.

https://goo.gl/maps/9d3gQVoabBiRWscG8

3- İzmir- Karagöl Kamp Alanı

Sevgiliyle kamp yapmak - İzmir Karagöl Kamp Alanı

Sevgiliyle kamp yapmak – İzmir Karagöl Kamp Alanı

Sevgiliyle kamp yapmak için çok büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. İzmir’de 4 mevsim kampçıları ağırlayan Karagöl Kamp Alanı uygun fiyatla konforlu kamp hizmeti veriyor. Tamamı ormanla kaplı alan, yanı başındaki krater gölüyle sevgililere eşsiz manzaralar sunuyor.

Kamp alanının sınırındaki göl manzaralı kır gazinosunda sevgilinizle romantik bir akşam yemeği yiyebilir, gündüzleri orman denizinde yapacağınız yürüyüşlerle huzuru yeniden tanımlayabilir, gelecek güzel günlerinizi planlayabilirsiniz.

https://goo.gl/maps/6UW2gUeESaSAXRt79

4- Çanakkale- Bozcaada Kamp Alanı

Sevgiliyle kamp yapmak - Çanakkale Bozcaada Kamp Alanı

Sevgiliyle kamp yapmak – Çanakkale Bozcaada Kamp Alanı

Bozcaada Kamp Alanı, her ne kadar yaz aylarında kalabalıklaşsa da doğru mevsimi seçtiğinizde sevgiliyle kamp için en doğru adreslerden biri haline geliyor. İlkbahar ve sonbahar aylarında sessizliğe bürünen kamp alanı, denize yürüme mesafesindeki konumuyla romantik bir deniz tatili vaat ediyor.

Çanakkale’nin buz gibi serin sularını da romantik kamp organizasyonunuza dahil ederek masmavi suların ve orman denizinin kesiştiği noktada sevgilinizle romantizmin sınırlarını zorlayan anlar yaşayabilirsiniz.

https://goo.gl/maps/oc9orFx6NooYf6169

5- Bolu- Yedigöller

Sevgiliyle kamp yapmak - Bolu Yedigöler Kamp alanı

Sevgiliyle kamp yapmak – Bolu Yedigöler Kamp alanı

Yedigöller adeta sevgiliyle kampa gitmek için yaratılmış doğa harikası yerlerden biri. 4 mevsimin ayrı güzelliklere sahne olduğu Yedigöller Milli Parkı, sevgili ile kamp organizasyonlarını romantizmin tüm unsurlarıyla donatıyor. Parkta göl kıyısında kampınızı kurabilir, izin verilen yerlerde kamp ateşi yakabilir, göllerde yüzen rengarenk nilüferleri seyre dalabilir, etrafınızı kuşatan yeşilin binbir tonu arasında fotoğraf çekebilir, sevgilinizle ruh ve beden armonisi yakalayabilirsiniz.

https://goo.gl/maps/PzT8KbrSHYEqd4pu9

6- Nevşehir- Kapadokya

Sevgiliyle kamp yapmak - Nevşehir - Kapadokya

Sevgiliyle kamp yapmak – Nevşehir – Kapadokya

Doğal peri bacaları ve balonların yükseldiği büyüleyici gökyüzü manzarasıyla dillere destan Kapadokya, sevgiliyle kamp için harika bir seçenek. Bölgedeki ücretli ya da ücretsiz kamp alanlarından birini seçerek doğanın kendi elleriyle tasarladığı bu mistik coğrafyanın eşsiz manzarası eşliğinde sevgilinizle romantik anlara yelken açabilirsiniz. Birlikte kendi ellerinizle geleceğinizi tasarlayabilir, yeni başlangıçlar için yaşam defterinize kalıcı notlar düşebilirsiniz.

https://goo.gl/maps/7xoniJxGt3EEHAS47

7- Karabük- Yenice Ormanları

Sevgiliyle Kamp Yapmak - Karabük Yenice Ormanları Kamp Alanı

Sevgiliyle Kamp Yapmak – Karabük Yenice Ormanları Kamp Alanı

Tarihi Safranbolu evleriyle, daracık Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla gezilesi görülesi yerler arasında yer alan Karabük, Yenice Ormanları ile romantik kamp yapmak isteyenleri kucaklıyor. Kış ayları sevgili ile kamp için ideal bir atmosfer sunuyor. Sevgilinizle karla kaplı ormanın içinde yalnızca doğanın şahitlik yapacağı huzurlu ve keyifli anlar yaşamak istiyorsanız istikamet Yenice Ormanları!

https://goo.gl/maps/25uj8JnswDcy9zbQ6

Bu içeriğimizde de bir sürü sevgiliyle gidilecek kamp yerleri alanı fikri olduğunu hatırlatalım:

Ege kamp alanları: En popüler 25 Ege Bölgesi kamp alanı

 

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar