Glamping ne demek?

Glamping kelimesi İngilizce gösteriş / cazibe anlamına gelen “glamour” ve kamp anlamına gelen “camping” kelimelerinin birleşiminden meydana geliyor.*

Glamping nedir?

Glamping lüks öğelerle zenginleştirilmiş kamp tatilidir. Lüks kamp tatili diye özetleyebileceğimiz bu kavram aslında lüks otellerden sıkılan Kuzey Avrupalı gezginlerin icadı da diyebiliriz. Özetle glamping kamp yapmanın salaşlığı, doğayla iç içeliği ve otel konforunun buluşma noktasıdır!

Glamping klasik kamptan neden farklı?

Glamping nedir? Klasik kamptan farkı nedir?

Glamping tatil biçimi her ne kadar yurt dışında başlayıp yayılsa da Türkiye’de de hem tesis sayısı hem de bu tür bir tatili tercih eden kişi sayısı artıyor. COVID-19 pandemisi bizi kalabalıkların iç içe olduğu, yemek için sıra beklenen, çoğunlukla kapalı alanlarda kalabalıklarla geçirilen klasik otel tatili anlayışından uzaklaştırdı.

Buna rağmen herkes poposuna taşlar ve dallar batarken uyumaktan ya da sabah güneşiyle içinde durulamaz hale gelen bir çadırda saat 6’da uyanmaktan keyif almayabilir. İşte glamping bu ikisinin orta yolunu bulan bir alternatiftir ve hem sakin ve doğayla iç içe olmasıyla otel tatilinden farklılaşır hem de bazı tesislerde klimadan jakuziye kadar çok farklı lüks imkanlarıyla klasik kamptan ayrılır.

Glamping çadır özellikleri

Glamping çadır veya bungalovlarının özelliği özel tasarımlara ve ekipmanlara sahip olmasıdır. Şık hamakları, organik yiyecekleri ve tesisin konseptine uygun etkinlikleri de es geçmeyelim. Bu da doğayla kucaklaşmak isteyen ama kamp hayatının zorluklarından minimum düzeyde etkilenmek isteyenler için biçilmiş kaftan! İyi yapılandırılmış tesislerde çadır içinde klima hatta jakuzi gibi donanımlar bulmak mümkün. kış kamplarını daha keyifli hale getiren ısıtma sistemleri, şömineler de yine bu tesislerde neredeyse standart donanım. Halılar, kilimler, kuş tüyü yataklar, örneğin sıcak su ve müsakil bir duş yine klasik bir kamp tatili için lüks sayılabilecek donanımlar.  Bazı tesislerde çadır yerine eskiden bungalov dediğimiz ahşap yapılar ya da karavanlar bulunduğunu da not edelim. Bu anlamda glamping çadır doğanın ortasına bırakılmış lüks bir otel odasıdır diyebiliriz.

 

Glamping çadır fiyatları

Türkiye’nin en iyi glamping alanları

Glamping çadır fiyatları tesisin yer aldığı bölgeye ve sahip olduğu imkanlara göre gecelik olarak birkaç yüz liradan birkaç bin liralara kadar değişebiliyor. Klasik bir kamp yerinin fiyatlarından çok otel fiyatlarına daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Glamping fiyat açısından çok da istikrar bulmuş bir tatil seçeneği değil. Bu yeni bir konsept ve fiyatlar için net bir aralık vermek mümkün olmuyor. En iyisi aşağıdaki tesislerle konuşup güncel fiyat almak olacaktır. Tesis sayısı artıp Türkiye’de de bir standart oluşmaya başladıkça fiyatlar da daha dengeli bir noktaya gelecektir.

İşte Türkiye’deki en iyi 18 glamping

En iyi Glamping denildiğinde Türkiye’de gerek çevrenizden gerekse sosyal medyada Longosphere, Perdue, Mona Camp ve Kocabahçe gibi kamp alanlarının isimlerini duymaya başlamış olabilirsiniz. Eğer bir sonraki tatil planında bu konsepete yer vermek istiyorsan Türkiye’deki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

İşte Türkiye’deki en iyi 9 glamping:

 • Longosphere
 • Kocabahçe
 • Mona Camp
 • Club Amazon
 • Perdue
 • Bonjuk Bay
 • Adrasan Relax
 • Adaperest, Bozcaada
 • Ada Bungalov, Rize

Şimdi de bunları inceleyelim:

Longosphere Glamping, İğneada, Kırklareli

Longosphere Glamping, İğneada, Kırklareli

Longosphere Glamping, longoz ormanlarının içerisinde yer alan bir glamping tesisidir. Yeşil ve toprak renklerinin sunduğu görsel şölenle ruhunuzu doyurabileceğiniz bir alandır. Longosphere’de sessizlikle baş başa kalarak zihninizi dinleyebilirsiniz. İğne yapraklı çam ağaçlarının verdiği huzur sayesinde şehrin stresini geride bırakabilirsiniz. Longosphere, konfor vaad eden alanlarıyla kamp deneyiminizi iyileştirmek için çabalamış. Kırklareli İğneada’da Demirköy’de bulunan tesise ulaşım da kolay. Çevre illerden kolaylıkla ulaşılabilecek rotalarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Üç farklı konaklama tesisi sunan konseptte 125 adet konaklama alanı sunuluyor. Tesiste 64 adet sincap çadır, 40 adet kaplumbağa çadır ve 21 adet de kaplumbağa plus çadır bulunmaktadır. Sincap çadır konseptiyle sunulmuş konaklama tipi 12 yaş ve üzeri ziyaretçiler için konseptlenmiş. Diğer oda tiplerinde daha küçük yaşta çocuğu olan aileler konaklayabilir. Sincap çadırlarda duş ve tuvalet bölümleri ortak kullanıma ait. Kaplumbağa ve Kaplumbağa plus çadırlarda ise tuvalet ve duş odaya ait. Tesisin temizlik hizmetine hayli önem veriliyor. Hijyen çekinceleri olan ziyaretçiler için fazlasıyla konaklamaya uygun bir tesis.

 

Kocabahçe Glamping, Bozburun Marmaris, Muğla

Kocabahçe Glamping, Bozburun Marmaris, Muğla

Bozburun Yat Kulübü’nün uzantısı olan Kocabahçe Glamping, bahçelerden bostanlardan, denizden taze taze yiyeceklrle hazırlanan sofraların kurulduğu, denizinde yunuslarla yüzebilme fırsatının olduğu bir deneyim sunuyor. Burada isteyenler kendi çadırlarıyla isteyenler tesisteki bungalov ve çadırlarda konaklayabiliyor. Çadır alanındaki duş ve tuvaletler ortakken, bungalovlarda özel tuvalet ve duşlar bulunuyor. AÇık büfedeki hemen her şey tazecik şekilde bostanlardan geliyor. Kahvaltı ve akşam yemeği konaklama fiyatlarına dahil. Yakınlarında ücretsiz otopark da mevcut. Balık tutma, çocuklar için aktivite, yoga dersleri gibi avantajlarının yanında plaja yakınlığı da burayı cazip kılıyor.

Tesis doğaya hiçbir zarar verilmeden oluşturulmuş. Ortaya konumlandırılmış oturma alanlarında ailenizle güzel sohbetler edebilirsiniz.  Tamamen işletmeye ayrılmış sahilde denizi izleyerek huzur bulabilirsiniz. Tertemiz denizinde yunuslarla dans ederek yüzebilirsiniz. Oltayla balık tutma deneyimini yaşayabilirsiniz. Doğayla bütünleşerek trekking yapabilirsiniz.

 

Mona Glamping, Seferihisar, İzmir

Mona Camp, Seferihisar, İzmir

Sığacık yolu üzerindeki bu kamp alanı, çevresindeki mandalina bahçeleriyle ortamın büyüsünü artırıyor. LED ışıklarla bezenmiş ve tasarımlarıyla ilgi çeken karavanlarda konaklayabileceğiniz bu tesiste, karavanların farklı konseptlerde olduğunu göreceksiniz. Burada yalnızca karavanlar yok, dilerseniz çadırlarda da kalabilirsiniz. Akşamları lougne etkinlikleri ve konserlerle tatilinizi eğlenceyle buluşturabilirsiniz.

Mona Glamping, mandalina ve çam ağaçlarının arasında, yemyeşil bir ortam sunuyor. Misafirperver mekan sahipleri ve ilgili personelleriyle size evinizde gibi hissettiriyorlar.

Tesis, İzmir’e 50 km, Adnan Menderes Havalimanı’na 60 km uzaklıkta. İster kendi aracınızla isterseniz de toplu taşıma imkanlarıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Club Amazon, Marmaris, Muğla

Club Amazon, Marmaris, Muğla

Marmaris koylarından Bördübet’te yer alan Club Amazon, 1984’ten bu yana hizmet veriyor. Butik Van, Taş Oda, Çingene Arabası, Teras Oda, Küp Oda, Bonibon Oda (Glamper Car), Mini Bungalov vb. gibi çok sayıda farklı konsept sunan işletme, aynı zamanda farklı Gökova Körfezi’nin muhteşem doğasıyla iç içe!

Tesis konaklamalar için birden çok seçenek sunuyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir. Bonibon Odalar(Glamper Car) 2 kişiden oluşan misafirler için uygun.  Küp Oda, 4 kişilik, çocuklu ailelere uygun dizayn edilmiş. Mini Bungalovlar 2 kişiden oluşan aileler için uygun. Taş Oda da 4 kişilik, çocuklu ailelere uygun dizayn edilmiş.

Perdue, Fethiye, Muğla

Perdue, Fethiye, Muğla

Fethiye’nin dillere destan denizini kendine manzare edinen Perdure, lüks çadırlarıyla tatilcilere unutulmaz bir deneyim sunuyor. Ahşap platformlar üzerine konuşlanmış bu çadırların önünde ayrıca spa küveti de bulunuyor.

Tesiste üç farklı konaklama tipi bulunuyor. Bunlar; Superior Suite, Infinity Suite ve Garden Suite olarak adlandırılmış. Her konaklama tipinde jakuzi bulunuyor. Superior Suite diğer odaylardan ayrı olarak size özel küçük bir koydan denize girme imkanı sunuyor. Çocuklar için uygun olmayan bu tesiste çiftleri romantik bir tatil bekliyor.

Bonjuk Bay, Marmaris, Muğla

Bonjuk Bay, Marmaris, Muğla

Bonjuk Bay, köy konseptiyle sizi ağırlayan, bohem tarzda bir küçük cennettir. Marmaris’in en güzel koylarından birine konumlanmış bu tesiste lüks bir kamp deneyimi elde edebilir. Doğayla iç içe olma fırsatını sonuna kadar kullanabilirsiniz.  Çimenlerin üzerine kurulmuş alanın etrafındaki yemyeşil ağaçlarla huzur bulabilirsiniz. Alandaki bol oksijen sayesinde fiziksel ve ruhsal olarak rahatlayabilir, stresten uzaklaşabilirsiniz. Tesise özel aracınız veya toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tesis çiftlere veya arkadaş gruplarına çok uygun. Taş ev, lotus çadırı, bungalov ve safari çadırı olmak üzere farklı konaklama imkanları sunuluyor. Lotus çadırı olarak adlandırılan konaklama tipinde banyo ortak kullanıma ait. Diğer konaklama tiplerinde ise ziyaretçilere özel olarak ayarlanmış.

Adrasan Relax Galmping, Antalya

Adrasan Relax Galmping, Antalya

Adrasan’daki bu doğayla baş başa kalabileceğiniz bu tesis, konumu itibariyle yakınlarda tarihi ve kültürel yerleri görme fırsatı da sunuyor. Nar ağaçları ve çiçek kokularının sarıp sarmaladığı bu yerde duyduğunuz tek gürültü kuşların cıvıltısı olacak. Tesiste dilerseniz kendi çadırını getirip de kalabilirsiniz ya da tesisin tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde dizayn ettiği çadırları tercih edebilirsiniz.

Yeşil ve ahşap renginin görsel şöleninde bir dakika bile pişman olmadan mükemmel bir kamp tatili geçireceğinize eminiz. Kamp sahiplerinin misafirperver ve yardımsever yaklaşımlarıyla kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Adaperest, Bozcaada, Çanakkale

Adaperest, Bozcaada, Çanakkale

Bozcaada tutkunlarının listesinde olmazsa olmazlardan biri şüphesiz ki Adaperest. Mahremiyetine önem veren kampçılar başta olmak üzere sessizlik ve huzuru arayanlar için biçilmiş kaftan olan bu karavan, İstanbul’dan Bozcaada’ya yerleşen bir çiftin bağ evinin bahçesinde yer alıyor. Yani diğerlerinden farklı olarak koca bir kamp alanı ve birden fazla karavan / çadır gibi değil. Toplamda 4 kişinin kalabildiği ev konforunda bu karavanı AirBnb üzerinden kiralamak mümkün.

Karavanda 3 adet yatak ve 1 adet banyo bulunuyor. 4 kişiye kadar rahatlıkla kullanılabilen bu alan, aileler tarafından da tercih edilebilir. Buzdolabı, çamaşırhane ve mutfak gibi alanların sunulmasıyla da deneyiminiz için her ihtiyaç düşünülmüş.

Ada Bungalov, Rize, Türkiye

Ada Bungalov, Rize, Türkiye

Karadeniz’in en güzel yerlerinden Çamlıhemşin Şenyuva Yaylası’nda yer alan bu tesis, üçgen bungalovlarıyla adeta görsel şov yapıyor. Tesisin kendi yetiştirdiği ürünlerle hazırlanan kahvaltısının yanında oksijene de doyacaksınız.

Tesiste 12 adet dik çatılı bungalov evleriyle hizmet veriliyor. Kelimenin tam anlamıyla evinizin konforunda konaklama imkanı sunuluyor. 16 yaş ve üzeri konuklarına hizmet veren bu tesis, küçük çocuğu olan aileler için uygun bir tesis değil. Her odanın kendine ait banyo ve tuvaleti bulunuyor. Tesiste hijyene çok önem veriliyor.

 

Cunda Fora Glamping, Ayvalık, Balıkesir

Cunda Fora Glamping, sürekli betonlaşmayla savaşan bir yapıda. Misafirlerine ise karavan ve prefabrik yapılarıyla güzel bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Cunda adasının mükemmel denizinin kenarındaki mütevazı karavanlarda konaklama fırsatın sunuyor. Böylece zihninizi dinlendirebilir ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Tesiste yüzme havuzu, restoran, bar ve plajın mevcut olması iyi bir deneyimi yaşatan nitelikleri oluyor.

Tesiste 5 farklı konaklama tipi bulunuyor. Bunlar 2 kişilik ve 3 kişilik olmak üzere deluxe karavan, 4 kişilik deluxe karavan, deluxe bahçe odalar ve deluxe doğa odalardır. Bu konaklama tipleri hem aileler hem de çiftler için uygun özelliklere sahiptir. Odanıza özel banyolarla tamamen ev konforu sunulmaktadır.

 

Kozluyalı Glamping, Ayvacık, Çanakkale

Kozluyalı Glamping, Kozlu köyünün eteklerinde5 dönümlük bir araziye konumlanmış bir tesistir. Kuzey Ege’nin masmavi denizine açılan, zeytin ağaçlarıyla çevrelenmiş bu tesiste dinlenmek pek mümkün. Sahilinin sıcak kum renkleri, zeytin ağaçlarının yeşilliği ve denizinin maviliğiyle masallardan fırlamış bir diyarı andırıyor. Kozluyalı’da dinlenmenin ne olduğunu kelimenin tam anlamıyla anlayacaksınız.

Tesis kamp yaparken konforu arayanlar için birebir. Konaklama tipi olarak 10 adet balkabağı çadır oda sunuluyor. Nefes alan kanvas kumaştan yapılmış bu çadırlarda klima da bulunuyor. Çadır odaların hemen yanında her odaya ait olmak üzere banyo ve tuvalet imkanı sunuluyor. Çocuklu aileler için de uygun olan tesis aynı zamanda tesis patili dostlarınızı da kabul ediyor.

 

Hypnos Sapanca Glamping, Sapanca, Sakarya

Hypnos Sapanca Glamping, izole bir tatil fikriyle yola çıkarak konseptini oluşturmuştur.  10.000 m2’lik bir arazi üzerine meyve ağaçlarının arasına konumlandırılmıştır. Sapanca’nın muhteşem doğasında yeşille iç içe bir tatil deneyimi sunan Hypnos Sapanca, bir dereye de ev sahipliği yapıyor. Kocaeli’ne 30 dakika, İstanbul’a 1 saat uzaklıkta olan tesise ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor.

Tesis sadece yetişkinleri kabul eden bir konseptle işliyor. Tesiste 4 farklı konaklama tipi bulunuyor. Bunlar; Glamping Dome Çadır, Glamping Dome Suit Çadır, Bahçe Suit ve Loca Suit Odadır. Tesisin her odasında banyo ve tuvalet bulunuyor.

 

Pingala Glamping Caravan Hotel, Karaburun, İzmir

Pingala Glamping Caravan Hotel, Karaburun Koyunun eşsiz maviliği ve yemyeşil bir ortamın birleştiği bir tesis. İzole tatil yapmak isteyen konuklarına mükemmel bir hizmet veriyorlar. Rengarenk karavanlar ve glamping çadırlarında sessizliğin ve huzurun ortasında dinlenmek mümkün. İşletme İzmir’e 100 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İster kendi aracınızla isterseniz de toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla gelebilirsiniz.

Aileler için de uygun olan bu tesiste iki tür konaklama imkanı sunuluyor. Bu imkanlar karavanlar ve glamping çadırları olarak veriliyor. Karavanlar maksimum 3 kişilik olarak yapılmış. Bunun yanı sıra ebeveynleriyle yatabilecek yaştaki çocuklarınızla da konaklayabilirsiniz. Tüm tiplerde tuvalet ve duş ziyaretlere özel olarak ayarlanmış. Otel odası konforunu aratmayacak bir konaklama imkanı sağlanmış.

 

The Hill Glamping, Kemer, Antalya

The Hill Glamping, ormanın içerisinde bir saklı cennet olarak kurulmuş bir işletmedir. Yeşil, mavi ve kahverengi tonlarının oluşturduğu görsel şölenle rüya gibi bir tatil geçirme fırsatını konuklarına sunuyor. Aile ve arkadaş gruplarına uygunluğuyla Antalya’da kamp yapmak isteyenler için ideal. Antalya’ya 95 km olan tesis araç kiralama hizmeti sunmasıyla ulaşımı da kolaylaştırıyor.

Yalnızca yetişkinlerin konaklayabildiği tesiste üç farklı konaklama tipi bulunuyor. Bungalov Villa konaklama tipinde yalnızca 2 misafir ağırlanabiliyor. Bungalov Oda tipinde en çok 3 misafir ağırlanabiliyor. 1+0 Classic Studio konaklama tipindeyse 4 misafir ağırlanabiliyor. Tüm odalarda duş imkanı sağlanan tesiste hijyen koşulları tamamen sağlanmış.

 

Judith Glamping, Ayvacık, Çanakkale

Judith Glamping, Assos’un Kadırga Koyu bölgesinde konumlanmış, yemyeşil bir doğa manzarasıyla bütünleşmiş bir tesistir. Doğanın içerisinde, kendinizle vakit geçirebileceğiniz bu alanda rüya gibi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tesise ister kendi aracınızla isterseniz de toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tesiste sadece yetişkin konuklar ağırlanıyor. Bungalov ya da glamping çadırları tipinde konaklama imkanları sunuluyor. Tesise şahsi çadırlarınızı da getirebilirsiniz. Duş ve tuvaletin ortak kullanıma açık olduğu tesiste soyunma kabinleri de bulunuyor. Ayrıca patili dostlarınızın da unutulmadığı bu tesiste evcil hayvanlarınıza da yer veriliyor.

 

Sığliman Glamping Beach, Marmaris, Muğla

Sığliman Glamping Beach, yeşil ve kahverengi tonlarının görsel uyumunu sonuna kadar ziyaretçisine göstererek büyülüyor. Masmavi denizin kıyısına konumlanmış işletme, ziyaretçilerini dünyada cenneti yaşatmak ister gibi planlanmış. İşletme, Selimiye merkeze 3 km uzaklıkta bulunuyor.

Ailece konaklayabileceğiniz tesiste iki tür konaklama imkanınız bulunuyor. Bunlar deniz manzaralı ve bahçe manzaralı glamping çadırlarıdır. Bahçe manzaralı glamping çadırları yan yana ve ortasında büyük yeşillik bir alan bulunmakta. Her odanın kendine ait balkonu var. Çocuklarınızla rahatça konaklayabileceğiniz bu tesise evcil hayvanlarınız da kabul ediliyor. Ancak kabul edilen evcil hayvanlar odaya ait balkonda ve tesis bahçesinde dolaşıyor. Odalara sokulmasına izin verilmiyor.

 

Mola Glamping Cunda, Ayvalık, Balıkesir

Mola Glamping Cunda,  çevreyi korumaya özen göstereren bir tesistir.  Tesiste bölgenin dokusuyla uyum sağlanmıştır. Konforlu yapısıyla ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunulmuştur. İçerisindeki geniş avlusu, ferah bahçesi ve havuzuyla konuklarına bir cennet vaad edilmiş. Havuz başındaki localar, yorgunluğunuzu atmanıza ve dinçleşmenize yardımcı olabilmek için planlanmış. Cunda merkeze birkaç dakika uzaklıkta olan bu tesise, ulaşımda da zorluk çekmemeniz için önlem alınmış.

Tesiste iki farklı konaklama imkanı sunuluyor. Bunlar 2 adet 3 kişinin konaklayabileceği karavanlar ve 4 adet 3 kişinin konaklayabileceği glamping çadırlarıdır. Her iki konaklama tipinde de banyo ve mutfak konuklara özel olarak ayarlanmış. Tesis ailelerin de kolaylıkla kalabileceği bir biçimde ayarlanmış.

 

Pallet Glamping, Şile, İstanbul

Pallet Glamping, 50 hektarlık arazisi içerisinde, 8000 m2’lik bir alana kurulmuş bir tesistir. Dere ve yeşilliklere ev sahipliği yapan İstanbul’un en büyük glamping alanıdır. İstanbul’un içerisinde adeta saklı bir cennet olan Pallet Glamping, Darlık Barajı’na komşuluk yapıyor. Şırıl şırıl akan derelerin yemyeşil ağaçlarla buluştuğu bu tesiste tek gürültü huzurun yaydığı sesten oluşuyor. Tesis şile plajlarına da 25 dakikalık mesafede bulunuyor. Böylece denize girme imkanı da yakalayabilirsiniz.

Tesiste dört farklı konaklama tipi bulunuyor. Bunlar; 2 kişilik Deluxe Oda, 2 kişilik Standart Oda, 2 kişilik Glamping Çadırı ve 7 kişilik Villa tipleridir. Bu konaklama tiplerinin yanı sıra tesis bireysel çadırlarınızda konaklama imkanı da sunuyor. Her konaklama tipine ait banyo bulunuyor. Glamping çadırlarında ve deluxe odalarda veranda imkanı da sağlanıyor. Konaklama ücretine kahvaltı dahil. Diğer öğünleriniz için de tesiste bulunan restauranttan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

Farklı kamp alanı önerileri arıyorsanız bu içerik de ilginizi çekebilir: Ege kamp alanları: En popüler 25 Ege Bölgesi kamp alanı

 

Yurt dışı alternatifleri neler?

Glamping tatili için yurt dışı alternatifleri neler

Glamping  Türkiye’de popüler olup pandemiyle birlikte ivme kazansa da İsveç, Norveç, Danimarka gibi Kuzey Avrupa ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Yunanistan gibi ülkelerde epeydir ilgi görüyor.

Dünyanın en iyi 3 glampingi:

 • Loveland Farm, Devon, İngiltere
 • Camping Village Weekend, San Felice del Benaco, İtalya
 • Outpost Co. Toronto, Kanada

 

Loveland Farm, Devon, İngiltere

Loveland Farm, Devon, İngiltere

İngiltere’nin güneybatısındaki Devon yakınlarındaki Loveland Farm’in kurucusu moda tasarımcısı Jeff Griffin. Kendisi 2007’de Kanada seyahatinde gördüğü çadırlardan etkilenip döndükten sonra burayı kurmuş. Doğanın kalbinde olmasına rağmen tesiste tüm teknolojik hizmetlerden faydalanmak mümkün.

 

Camping Village Weekend, San Felice del Benaco, İtalya

Camping Village Weekend, San Felice del Benaco, İtalya

İtalya kuzeyinin eşsiz doğası içinde konuşlanmış bu etkileyici tesis, karavana benzeyen çadırlarıyla üst düzey bir konfor sunuyor. İtalya’nın en güzel doğal alanlarından Garda Gölü’ne yakınlığı ise tesisi daha cazip hale getiriyor. Camping Village Weekend’te oda kahvaltı konaklama sistemi bulunuyor.

 

Outpost Co. Toronto, Kanada

Outpost Co. Toronto, Kanada

British Columbia eyaletinde, Toronto yakınlarındaki bu tesis, büyülü bir atmosfere sahip. Tesis, ormanlar arasında yer alan gölün ortasında bulunan bir adada yer alıyor. Telefon veya internet sinyallerinin çekmediği bu ada, inziva için de ideal. Ancak bu demek değil ki sıkıcı olsun! Konukların dinleriken keyifli vakit geçirebilecekleri birçok doğa aktivitesi mevcut. Ancak bu izole konum, tesise ulaşımı da etkiliyor. Adaya yalnızca deniz uçağı ile ulaşılabiliyor.

Belki de bütün bu bilgilerden sonra kendi glamping çadırınıza veya işletmenize sahip olmak istiyorsunuz (Bize bazen oluyor:). Bu durumda yine size önerebileceğimiz bazı çözümler var:

Glamping çadır satın al

Glamping çadır satın al bölümü hazırlık aşamasındadır.

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar