Akdeniz’in huzuru çağrıştıran rotalarını içinde barındıran Antalya kamp alanları, Akdeniz’in berrak sularının uzandığı uçsuz bucaksız kumsallara selam duruyor. Özgürlüğün kapılarını aralayan Antalya çadır kamp alanları, çadır konaklamasının yanı sıra sunduğu farklı aktivitelerle de hayalleri süsleyen tatil atmosferini yaratıyor. Antalya kamping alanları, havaların ısınmaya başlamasıyla yüzünü Akdeniz’in serin sularına çevirenleri tek adreste buluşturuyor. Siz de “Antalya’da nerede kamp yapabilirim?” sorusuna yanıt arayanlardansanız bizimle gelin!

Antalya kamping alanları hangi hizmetleri sunuyor?

Antalya kamping alanları kamp yapmanız için en uygun koşulları sağlayan hizmet çeşitliliğine sahip. Bölgenin denize kıyı doğal alanlarında konumlanan Antalya kamp yerleri, çadır ve karavanla kamp yapmak isteyenler için konforlu hizmetler sunuyor. Su elektrik, tuvalet, wifi, duş, market, buzdolabı, otopark, masa tenisi, mutfak, çamaşır makinesi, masa ve banklar, ortak oturma ve mangal alanı gibi hizmetlerle Antalya kamping alanları, kampta konforu yeniden tanımlanıyor diyebiliriz. Çünkü bu konforda doğal güzelliklerin hatırı sayılır bir payı var!

Antalya kamp yerleri ücretsiz mi?

Gelin şimdi de en çok merak edilen “Antalya kamp yerleri ücretsiz mi?” sorusunun yanıtlarını bulalım. Antalya’nın merkezi Konyaaltı’ndan Kemer’e, Kaş’tan Akseki, Kumluca ve Olimpos’a kadar bölgenin dört bir yanında yer alan Antalya kamping alanları, her yıl yüz binlerce insanı buluşturuyor. “Antalya kamp yerleri ücretsiz mi? sorusuna gelince… Antalya’daki ücretsiz kamp alanları Konyaaltı- Kemer- Kumluca hattında yoğun olarak görülüyor. Antalya merkez kamp alanları arasında da ücretsiz hizmet verenler var. Kemer Kumluca hattında yer alan Maden Koyu Kamp Alanı, Bostanlık Koyu’ndaki Phaselis Kamp Alanı, Konyaaltı’ndaki Gökdere Köyü, Doyran Göleti, Feslikan Yaylası gibi kamp alanlarında ücretsiz çadır ve karavan kampı yapılabiliyor.

Antalya kamp yerleri dışında kamp yapılır mı?

Antalya’da kamp yapmak istiyorsanız mutlaka bir kamp yeri seçmelisiniz. Çünkü şehirde kamp yerleri dışında kamp yapmak, herhangi bir yazılı kural olmasa da tehlikeli ve yasak! Antalya’nın simgesi Konyaaltı plajı, çadır kurulur mu? sorusuna sıklıkla muhatap kalıyor. Konyaaltı plajının ücretsiz kısımları dahil herhangi bir yerinde kamp yapmaya izin verilmiyor. Tam da bu nedenden ötürü Antalya kamp yerleri arasında çok sayıda ücretsiz kamp alanı yapılmış. Şehrin merkezinden fazla uzak olmayan ücretsiz kamp alanlarından birini seçerek huzurlu bir kamp yaşayabilirsiniz.

Antalya kamp alanları arasından size en uygun olanı seçin!

Konyaaltı- Geyikbayırı Camp

geyikbayiri camp antalya kamp alanlari - Antalya kamp alanları

Antalya merkeze 25 km uzaklıkta yer alan Geyikbayırı Camp’ı özellikle dağcıların gözde duraklarından biri. 4 mevsim hizmet veren kamp alanında 24 saat sıcak su, duş, tuvalet, çamaşır makinesi, mutfak, buzdolabı, internet, elektrik ve su bağlantıları bulunuyor. Alanda kendi karavanınız ve çadırınızla kamp yapabileceğiniz gibi kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Tiny house ve bungalov seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Kampta sunulan barbekü kiralama hizmetinden faydalanarak kendinize enfes bir mangal ziyafeti çekebilir, ertesi gün etrafındaki tırmanış parkurlarında ter dökerek aldığınız kalorilerle vedalaşabilirsiniz.

Kaş- Evren Camping

kas evren camping antalya kamp alanlari - Antalya kamp alanları

Antalya kamp alanı denildiğinde kuşkusuz ilk akla gelen bölge Kaş. Merkeze yalnızca 10 dakika yürüme mesafesinde yer alan Evren Kamping, marinanın karşısında zeytin ağaçlarının arasındaki konumuyla kampçıların uğrak yerlerinden biri. Kamp alanında çadır kurulumları için 35 ahşap platform kurulmuş. Bu platformlar üzerine çadırınızı kuruyorsunuz. Böylece kampın tozu toprağı çadırınıza işlemiyor. Ayrıca her platformda yer alan kişiye özel prizler, kamplarda sıklıkla yaşanan priz kapma savaşını ortadan kaldırıyor. Alanda yemeklerinizi yapabileceğiniz 3 mutfak ve ortak kullanım için buzdolabı bulunuyor. Kampta sıcak su, duş, tuvalet, çamaşır makinesi ve internet bağlantısı gibi imkanlar da mevcut.

Kemer- Phaselis Kamp Alanı

phaselis kamp alani antalya kamp alanlari - Antalya kamp alanları

Bazı Antalya kamp yerleri ücretsiz olarak da hizmet veriyor. Çadır kampı için uygun koşullar sunan Phaselis Kamp Alanı, Antalya kamping alanları arasındaki ücretsiz kamp alanlarından biri. Likya Yolu güzergahında yer alan kamp bölgesi, karavan ulaşımı için pek uygun değil. Kampa ulaşım için Kumluca-Kemer yoluna üzerindeki Tekirova kavşağından Antalya’ya U dönüşü yaparak ilerlemek gerekiyor. Sonra sırasıyla Alacasu Koyu’ndan Cennet Koyu’na ardından Likya Yolu’na girerek bölgeye ulaşılabiliyor. Yol şartları biraz çetin olsa da kamp alanında benzersiz bir doğa manzarasının tadını çıkarabilir, kültür ve trekking turlarına katılabilir, yüzme, dalış ve bisiklet sporları yapabilirsiniz.

Akseki- Dipsiz Göl Kamp Alanı

akseki dipsiz gol kamp antalya kamp alanlari - Antalya kamp alanları

Antalya- Konya sınırında yer alan Dipsiz Göl Kamp Alanı, göle sıfır konumuyla doğanın mucizevi güzelliğini yaşatıyor diyebiliriz. Kampa özel aracın yanı sıra toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım kolaylıkla sağlanıyor. Bu yönüyle karavan kampına da imkân tanıyor. Kamp alanının, sunduğu görsel güzellikle Antalya kamping alanları arasındaki ayrıcalıklı yeri şüphesiz tartışılmaz. Eğer fotoğrafçılıkla uğraşıyorsanız, kampınızı kurduktan sonra kamp çevresinde birbirinden güzel fotoğraf kareleri sizi bekliyor.

Kumluca- Jungle Bungalow Camping

kumluca jungle bungalow camping antalya kamp alanlari - Antalya kamp alanları

Lüksü ve özgürlükle buluşturan Jungle Bungalow Camping, Antalya kamp yerleri ile kıyaslandığında otel konforunda kamp hizmeti veriyor diyebiliriz. Su, elektrik, tuvalet, wifi, duş, market, buzdolabı, otopark, masa tenisi, mutfak, çamaşır makinesi, masa ve banklar, ortak oturma alanı gibi olanaklarla aradığınız kamp konforunu yakalayabilirsiniz. Kamp alanında çadır ya da karavan konaklaması tercih edilebiliyor. Kamp alanının yanı başında yer alan bungalovlar da kampa rustik bir atmosfer katıyor. Adrasan merkeze yalnızca 3 km uzaklıkta yer alan kamp alanına toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok kolay. Kampta yer alan restoran ise oldukça geniş lezzet yelpazesine sahip.

Konyaaltı- Josito Camping

josito camping antalya kamp alanlari - Antalya kamp alanları

Antalya kamping alanları içinde huzur bulmak istiyorsanız çok sayıda aktiviteyi de içinde barındıran Josito Camping tam size göre! Konyaaltı’nda yer alan kamp alanında çadır ve karavanınızla konaklama yapabilirsiniz. Kampa ulaşmak için toplu taşıma, özel araç ya da karavanınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik kamp alanının dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, sıcak su, duş, elektrik, wifi, çamaşır odası ve buzdolabı gibi birçok imkân sunuluyor. Ayrıca kampın mutfağı da kampçıların kullanımına açık. Yemek işini kendiniz halletmek istemezseniz kamptaki restorandan hizmet alabilirsiniz.

Olimpos- Korsan Camping 

olimpos korsan camping antalya kamp alanlari - Antalya kamp alanları

Kamp diyarı Olimpos’ta sizi bekleyen onlarca kamp alanından birini seçmek hayli güç. Aileniz ya da arkadaşlarınızla bölgede kamp yapabileceğiniz çok fazla seçenek bulunuyor. Bunlardan biri de Korsan Camping. Portakal ve turunç ağaçlarıyla kaplı kamp alanında çadır kampı yapabilirsiniz. Su, elektrik, tuvalet, wifi, duş, plaj, buzdolabı, yakacak odun, merkezi kamp ateşi, otopark, çamaşır makinesi, masa ve banklar, market, ortak oturma alanı gibi olanaklarla doğanın içinde konforu yakalayabilirsiniz. Adrasan merkeze çok yakın bir yerde olmanız da bölgede gezilecek yerlerin sayısını artırıyor. İsterseniz kamp alanını otel olarak kullanıp civar bölgedeki doğal güzellikleri keşfetmeye odaklanabilirsiniz.

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar