Seferoğulları Camping, İstanbul’dan fazla uzaklaşmak istemeyenleri Ağva’da doğanın eşsiz güzelliklerini keşfetmeye çağırıyor. Ağva’da orman denizinin tam ortasında deniz ve kumsala açılan tek kamp yeri olması nedeniyle Seferoğulları Camping hakkında merak edilenler listesi hayli kabarık. Günü birlik gezilerden, hafta sonu kaçamaklarına, uzun süreli tatil programlarına kadar farklı beklentileri karşılayan Seferoğulları camping hakkında tüm merak edilenleri sizin için derledik.

 

Seferoğulları Camping nerede?

Şile’nin şirin bir sahil kasabası olan Ağva’nın incisi Seferoğulları Camping, İstanbul’a 109 km, Sakarya’ya 88 km, Yalova’ya 94 km uzaklıkta bulunuyor. Ağva Plajı’na ve Koca Deresi’ne de yürüme mesafesindeki Kurfallı köyünde kampçıları ve piknikçileri aynı anda ağırlıyor. Eğer kilometrelerce yol gitmeden gözlerden uzak, kuş sesleri eşliğinde rahat ve huzurlu bir kamp yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Doğanın tüm güzelliklerinin oya gibi işlendiği Ağva, Seferoğlu Camping ile doğa severleri yeşilin binbir tonunu keşfetmeye çağırıyor.

 

Ağva Seferoğulları Kamping nasıl bir yer?

10 bin metrekarelik geniş bir alana sahip Ağva Seferoğulları Kamping, kendine ait bir plajı, çadır alanları ve bungalov evleri ile özellikle İstanbullu kampçıların uğrak yerlerinden biri. Etrafını çevreleyen deniz, göl, şelale ve akarsularla mutlaka gezilmesi görülmesi gereken bir konuma sahip. Aile işletmesi tarafından işletildiği için evinizdeki samimiyeti burada bulabilirsiniz. Günübirlik piknikçilerin de uğrak yeri olduğu için özellikle yaz sıcaklarında hafta sonları kalabalıklaşabiliyor. Artan ziyaretçi sayısı nedeniyle bu dönemlerde tuvaletlerinde aradığınız hijyenik koşulları bulamayabileceğinizi aklınızda bulundurun. Kafa dinlemek istiyorsanız yaz aylarında hafta içi seçeneğini değerlendirmekte fayda var. Seferoğulları Kamping, hafta içi günlerde müthiş bir sessizliğe bürünüyor.

 

Ağva Seferoğulları Camping konaklama türleri neler?

Marmara’nın henüz keşfedilmemiş güzelliklerini doğa severlerin önüne seren Ağva, Seferoğulları Kamping ile konforu doğanın penceresinden tanımlıyor. Ağva kamp alanları denildiğinde akla ilk gelen tesislerden olan Seferoğulları Camping, çadır ve bungalov konaklama alternatiflerine sahip. Kendi çadırınızla konaklamak istemezseniz tesisin her türlü hava şartlarına dayanıklı çadırlarında konforu bulabilirsiniz. Çadırların üzerindeki mevsimsel şartlara uygun özel korumalı çatılar, hem görüntüsü hem de işleviyle kampa karakter kazandırıyor.

 

Seferoğulları Camping hizmetleri neler?

Bir aile işletmesi olarak hizmet veren Seferoğulları Camping, ücretli ve ücretsiz çok sayıda hizmet sunuyor. Ormanın derinliklerine uzanan kamp alanında elektrik, buzdolabı, tuvalet, duş, wifi gibi ücretsiz olanaklar mevcut. Çadır kampı yapan herkes gibi piknikçiler de bu hizmetlerden faydalanabiliyor. Seferoğulları Camping alanının özel bir bölümünde ateş yakmaya izin veriliyor. Eğer kendinize enfes bir mangal ziyafeti çekmek istiyorsanız bu bölüm oldukça uygun. Mangal için ihtiyacınız olan odunları tesisten satın alabilirsiniz. Yemek zahmetine gitmek istemiyorsanız kamp alanındaki cafede her türlü damak tadına uygun yiyecek ve içecek seçenekleri sizi bekliyor. Kamp alanında ücretli olarak organik köy ürünlerinden oluşan kahvaltı servisi de veriliyor.

 

Seferoğulları Camping yeme- içme olanakları neler?

Seferoğlu Camping piknik alanı ile kampçıların kahvaltı, öğle ve akşam yemeği organizasyonunu şekillendiriyor. Ağva’da satın alacağınız doğal malzemelerle kamp alanında sağlığın ve lezzetin buluştuğu mükellef bir sofra kurabilirsiniz. Tesisin organik köy kahvaltısı köy peynirinden, tereyağına, taze yumurtadan reçel türlerine kadar oldukça zengin çeşitlerden oluşuyor. Güne oldukça doyurucu bir kahvaltıyla başlayıp öğle yemeğini küçük aperatiflerle geçiştirip, akşam da kamp alanından temin edebileceğiniz mangal ile yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

Ağva Seferoğulları Camping ulaşım

Ağva, Seferoğulları Camping ulaşım olanakları sayesinde keşfedebileceğiniz eşsiz bölgelerden biri. Şile’ye 30 km uzaklıktaki Seferoğulları Camping kamp alanı, ulaşım kolaylığıyla da kampçıların radarına giriyor. İstanbul’un merkezinden ve çok sayıda ilçeden Şile, Ağva istikametine giden otobüs, minibüs ve dolmuşlarla kampa ulaşmak mümkün. Aracınızla ulaşım sağlayacaksanız, Şile’nin içine girmeden sağa ayrılan yol istikametinde devam edip Ağva tabelasını görünce sağa dönün. Ağva sahil yolundan ilerleyin. Yaklaşık 13 km’nin ardından sırasıyla İmrenli, Karacaköy, Bozgaca ve Şuayipli köylerinden geçip Kurfalı köyüne girmeden düz devam edin. 500 metre sonra Seferoğulları Camping tabelası karşınızda! Aracınızla ulaşım sağlayacaksanız tesiste otopark da yer alıyor.

 

Seferoğulları Camping fiyat bilgisi

En doğru Seferoğulları Camping fiyat bilgisi edinmek istiyorsanız yola çıkmadan önce mutlaka tesis ile iletişime geçin deriz. Çünkü fiyatlar sezona göre değişiklik gösterdiği gibi yılın belirli dönemlerinde kampanyalı fiyatlarla kamp yapılabiliyor. Kamp alanına girişler kişi başı olarak ücretlendiriliyor. Bu kampanyalar sayesinde tek gece fiyatına 2 ya da 3 gece konaklayabiliyorsunuz. Kendi çadırınızla konaklayacaksanız en güncel fiyat bilgisine göre kişi başı 60 TL ödemeniz gerekiyor.

 

Seferoğulları Camping yapılacaklar listesi

  •   Hamak keyfi
  •   Plaj keyfi
  •   Bisikletle gezinti
  •   Doğa yürüyüşleri
  •   Çadırla ya da bungalov konaklama
  •   Mangal ziyafeti
  •   Organik köy kahvaltısı

 

Seferoğulları Camping iletişim bilgileri

Telefon numarası: 0537 880 35 00

Websitesi: http://www.seferogullaricamping.com/

Instagram: https://www.instagram.com/agvaseferoglucamping/

Adres: Kurfallı Köyü 34990 Ağva / Şile İstanbul

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar