Katrancı Koyu kamp alanı çam ve okaliptüs ağaçlarıyla iç içe 2 koydan oluşan alternatifleriyle gezginlerin ve kamp severlerin uğrak yerlerinden biri. Koy, Muğla’da kampçıların cumhuriyetini ilan ettiği Fethiye’ye yalnızca 13 km uzaklıkta yer alıp Fethiye, Katrancı bölgesi olarak anılmaktadır. Sunduğu doğal güzellikler ve kolay ulaşım olanakları koyun cazibesini artırıyor.

Adını geçmişte büyük kazanlarda kaynatılan katranlardan alan Katrancı orman kampı için de ideal bir konuma sahip. Plaj üzerinde ve ormanlık bölgede yer alan alternatif alanlarda bölgede kamp yapılabiliyor.   

Katrancı Koyu Kamp Alanı alternatifleri neler

Katrancı Koyu Kamp Alanı’nda seçenekler neler?

 Katrancı Koyu Kamp Alanı’nda 2 plaja yayılan ve tabiat parkını da içine alan alternatifleri, farklı konaklama türlerini buluşturuyor. Koyun girişinde yer alan plaj, daha çok günübirlikçilere hizmet ediyor. Eğer denize sıfır kamp alanı arayışındaysanız 2. plajı tercih edebilirsiniz. Denizden bir parça uzaklaşıp orman içinde gözlerden ırak bir kamp yaşamak isterseniz Katranci Koyu Kamp Alani tam size göre! Özellikle çocuklu aileler orman bölgesindeki Katrancı Kamp Alanı ile güvenli bir tatilin tadını çıkarabiliyor. Denizine gelirsek bu kamp alanı oldukça sakin ve tertemiz bir denize ev sahipliği yapıyor. Ancak sezonun en yoğun olduğu yaz dönemlerinde denizin suyu bulanıklaşabiliyor. Suyu çok derin olmadığı için de çocuklar suyun tadını çıkarabiliyor.

 

Katrancı çadır kampı için ideal mi

Katranci Koyu çadır kampı için ideal mi?

Katranci Koyu, çadır kampı ve karavan kampı odağında kampçıların beklentisini tam olarak karşılıyor. Katrancı Koyu, tabiat parkı statüsüyle titizlikle korunan bir bölgede yer alıyor. Doğal güzelliklerini yaşatabilmesi için büyük bir özen gösteriliyor. Denize sıfır bir bölge olması da çadır kampını daha cazip hale getiriyor. Katrancı çadır kampı ve karavan konaklaması için gayet uygun koşullara sahip. Üstelik kampın olmazsa olmazı olan mangal için de ayrı bir bölümde ateş yakma izni veriliyor.

 

Katrancı Koyu ücretli mi

Katrancı Koyu ücretli mi, Katrancı koyu giriş ücreti ne kadar?

Katrancı Koyu ücretli mi?” sorusunun cevabını arayanların sayısı oldukça fazla. Günübirlik tatilcilerden karavan ve çadırla kamp yapmak isteyenlere kadar oldukça geniş bir kitleye ev sahipliği yapan koya giriş ücretli. Katrancı Koyu giriş ücretleri, elbette konaklama türüne göre değişiyor. Sezonluk belirlenen en güncel fiyatlara göre koya girişte kişi başı 13 TL ücret alınıyor. Çadırla 4 kişilik konaklama ücreti 65 TL. Karavanla konaklama ise 75 TL.

 

 

Katrancı Koyu Tabiat Parkı çadır kampı için uygun mu

Katrancı Koyu çadır kampı için uygun mu?

Yeşilin ve mavinin tüm tonlarını barındıran Kamp Alanı, Katrancı Koyu Tabiat Parkı içinde bulunuyor. Katrancı, Kızlar ve Mersinli olmak üzere 3 güzel koyu içine alıyor. Çadır ve karavanla konaklama imkânı sunulan kampta konfor arayışı içinde olanları ziyadesiyle memnun ediyor diyebiliriz. Bu nedenle Ege ve Akdeniz’i kapsayan geniş bir coğrafyada farklı duraklarda kamp yapmak isteyenlerin rotasında sıklıkla yer alıyor. Katrancı çadır kampı denildiğinde istikamet Katrancı Koyu Tabiat Parkı!

 

Katrancı Koyu Tabiat Parkı olanakları neler

Katrancı Koyu Tabiat Parkı olanakları neler

Katrancı Koyu kamp olanakları neler?

Katrancı Koyu kamp alanında olanaklar çok tatmin edici değil. 3 güzel koyunda da doğanın tüm güzelliklerine selam duruyor. Bir güzellik harikası olan park, tuvalet, duş, soyunma kabini, market, piknik masaları, çamaşırhane, buzdolabı, şezlong, çocuk oyun alanları gibi olanaklar sunuluyor. Olanakların diğer kampçıları çok da mutlu etmediğini gördük. Özellikle yaz aylarında tuvaletlerin yeterince temizlenmediğine yönelik eleştiriler hayli fazla. Buzdolabı ve çamaşırhane hizmetlerinden de ekstra ücret alınıyor. Koyun güzelliklerini keşfederek gözlerden ırak konforlu bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız gerek duyabileceğiniz tüm malzemeleri temin ederek kampın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Katrancı Orman Kampı nerede

Katrancı Orman Kampı nerede?

Tabiat parkı ilan edilen Katrancı Orman Kampı ulaşım için, Antalya’ya 207 kilometre, Aydın’a 210 kilometre ve Muğla şehir merkezine ise; 105 kilometre uzaklıkta yar alıyor. Kampa en yakın yerleşim yeri ise 5 km uzaklıktaki Yanıklar Köyü. Muğla’dan araçla gelecek olan kampçılar 1,5 saatlik yolculuğun ardından buraya ulaşabiliyor. Fethiye ilçe merkezinden Göcek’e giden minibüslerle toplu ulaşım yapılabiliyor. Bu minibüsler kampın 2 km uzaklığında bir noktada bıraktığı için bu yolu yürümek gerekiyor.

 

Katrancı koyuna nasıl gidilir?

Bağlantıya tıklayarak google haritada görüntüleyebilir ve Katrancı orman kampı ulaşım haritasını kaydedebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için Katrancı Orman Kampı resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Alternatif kamp alanları arıyorsanız bu yazımızı okumanızı öneririz:

Fethiye kamp alanları – Fethiye’de kamp yapılabilecek 5 kamp yeri

Antalya kamp alanları

 

 

 

 

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar