Mona Glamping, mandalina ve çam ağaçlarının arasında, yemyeşil bir ortam sunuyor. Misafirperver mekan sahipleri ve ilgili personelleriyle size evinizde gibi hissettiriyorlar.

Tesis, İzmir’e 50 km, Adnan Menderes Havalimanı’na 60 km uzaklıkta. İster kendi aracınızla isterseniz de toplu taşıma imkanlarıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

9 yaş ve üzeri konuk kabul edilen bu tesiste birden çok konaklama tipi bulunuyor. Tesiste 6 farklı karavan tipi bulunmakta. Hygge ve Country tarzdaki karavanlar dörder kişiyi barındırabiliyor. Rustic, Classy ve Retro tarzdaki karavanlar üçer kişiyi barındırabiliyor. Evcil hayvanınızla konaklayabileceğiniz Ruby karavan ise 2 kişiyi barındırabiliyor. Ayrıca tesiste 3 adet glamping çadırı ve 1 adet de tiny house biçiminde konaklama tipi bulunuyor. Her konaklama tipinde ziyaretçilere özel olarak tasarlanmış banyo ve tuvalet bulunuyor. Tesise dışarıdan çadır alınmıyor. Sadece tesisin sağladığı konaklama tiplerinde konuklar ağırlanıyor.

Serpme kahvaltı konaklama ücretine dahil. Kahvaltı fazlasıyla çeşitli olmakla birlikte tamamen doyurucu bir öğün sağlanıyor. Puf puf sıcacık pişilerini mutlaka denemelisiniz. Diğer öğünleriniz için işletmede bulunan Cafe Mona’dan sipariş verebilirsiniz. Bunun yanı sıra dışarıdan kendinize ait yiyecek ve içeceklerinizi de getirebilirsiniz. Kendi yemeğini yapmak isteyen konuklar için ortak kullanıma açık bir mutfak bulunmaktadır. İhtiyacınıza uygun tüm malzemeler mutfakta mevcuttur. Mangal yakmak isteyen misafirlerini de unutmayan Mona’da bu imkan da mevcut. İster işletmenin size sağladığı mangalla isterseniz de kendi mangalınızla yemeğinizi hazırlamak mümkün.

Mona’da türlü aktiviteler de var. Her cuma bahçede indie müziğin özgür ruhuyla buluşabilirsiniz. Uygun hava koşullarının sağlandığı her akşam ortak alandaki kamp ateşi etrafında sohbetler edebilirsiniz. Böylece yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Müzikler dinleyebilirsiniz. Bazı akşamlarda da açık hava sinemaları izleyebilirsiniz. Yürüyüş turlarına katılabilirsiniz. Şarap tadımı yapabilirsiniz. Bağ turlarına katılabilirsiniz. Bisiklet turlarıyla enerjinizi atabilirsiniz.

Mona Glamping’e dair tek uyarımız eğer kedi korkunuz varsa sizin için zorlayıcı olabileceğidir. Böyle güzel bir kamp alanını kediler bile kaçırmak istememişken sizin de bir şans verebileceğinizi umut ediyoruz.

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar