Longosphere Glamping, longoz ormanlarının içerisinde yer alan bir glamping tesisidir. Yeşil ve toprak renklerinin sunduğu görsel şölenle ruhunuzu doyurabileceğiniz bir alandır. Longosphere’de sessizlikle baş başa kalarak zihninizi dinleyebilirsiniz. İğne yapraklı çam ağaçlarının verdiği huzur sayesinde şehrin stresini geride bırakabilirsiniz. Longosphere, konfor vaad eden alanlarıyla kamp deneyiminizi iyileştirmek için çabalamış. Kırklareli İğneada’da Demirköy’de bulunan tesise ulaşım da kolay. Çevre illerden kolaylıkla ulaşılabilecek rotalarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Üç farklı konaklama tesisi sunan konseptte 125 adet konaklama alanı sunuluyor. Tesiste 64 adet sincap çadır, 40 adet kaplumbağa çadır ve 21 adet de kaplumbağa plus çadır bulunmaktadır. Sincap çadır konseptiyle sunulmuş konaklama tipi 12 yaş ve üzeri ziyaretçiler için konseptlenmiş. Diğer oda tiplerinde daha küçük yaşta çocuğu olan aileler konaklayabilir. Sincap çadırlarda duş ve tuvalet bölümleri ortak kullanıma ait. Kaplumbağa ve Kaplumbağa plus çadırlarda ise tuvalet ve duş odaya ait. Tesisin temizlik hizmetine hayli önem veriliyor. Hijyen çekinceleri olan ziyaretçiler için fazlasıyla konaklamaya uygun bir tesis.

Tesisin yemek olanakları da bir hayli geniş. Food&Wood Restaurant’ta Trakya’nın yerel lezzetlerini ve dünya lezzetlerini tadabilirsiniz. Tadı damağınızda kalacak kokteyller için Yin-Yang Bar’a uğramalısınız. Çeşitli içecek sunumlarıyla Kozalak Kafe’de güne kısa bir mola verebilirsiniz. Havuzun başında bir şeyler içmek isterseniz Pool Bar’dan yararlanabilirsiniz. Bunların yanındatesis size kendi ızgaranızı yapma fırsatı da sunuyor. Dışarısıyla uğraşmayarak Kasaba Sokağında bulunan Usta Kasap’tan ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Sonrasında özel olarak tasarlanan Barbekü ve Izgara Alanında yemeğinizi yapabilirsiniz.

Longosphere’in sunduğu aktivitelerden de bahsetmeden geçemeyiz. Yeşilliklerin arasında, ormanın ortasında rahatlamanız için konumlanan havuzda yüzebilirsiniz. Happy Sapiens Macera Parkı’nda ailenizle birlikte aksiyonu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Orman trekking turlarıyla Longoz ormanının güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Unimog safari turlarıyla ailenizle birlikte bir safari macerasına imza atabilirsiniz. Bisiklet orman turlarıyla ruhunuzu dinlendirerek egzersiz yapabilirsiniz. Mantar turuyla şehir hayatının karmaşıklığını unutup güzel bir deneyime imza atabilirsiniz. Yoga ve meditasyon eğitimleriyle ruhunuzu doyuma ulaştırabilirsiniz.

Tesis için dikkat etmeniz gereken birkaç durum da yok değil. Konaklama fiyatına kahvaltı dahil olması sebebiyle diğer öğünleri ekstra olarak karşılamalısınız. Birkaç tık üst segmente hitap eden tesiste bu ekstra öğünler bütçe açısından sizi düşündürebilir. Orman içerisinde olması sebebiyle çok doğal olarak çevrede sinek ve böcekler de fazlasıyla bulunuyor. Bu durumdan korunmak amacıyla valizinize sinek kovucu bir losyon atmayı unutmamalısınız.

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar