Hypnos Sapanca Glamping, izole bir tatil fikriyle yola çıkarak konseptini oluşturmuştur.  10.000 m2’lik bir arazi üzerine meyve ağaçlarının arasına konumlandırılmıştır. Sapanca’nın muhteşem doğasında yeşille iç içe bir tatil deneyimi sunan Hypnos Sapanca, bir dereye de ev sahipliği yapıyor. Kocaeli’ne 30 dakika, İstanbul’a 1 saat uzaklıkta olan tesise ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor.

Tesis sadece yetişkinleri kabul eden bir konseptle işliyor. Tesiste 4 farklı konaklama tipi bulunuyor. Bunlar; Glamping Dome Çadır, Glamping Dome Suit Çadır, Bahçe Suit ve Loca Suit Odadır. Tesisin her odasında banyo ve tuvalet bulunuyor.

Tesiste kahvaltı konaklama fiyatına dahil. Organik ürünler ve sıcacık fırın lezzetleriyle güzel bir kahvaltı öğünü sunuluyor. Kahvaltı dışındaki tüm öğünlerinizi de belirlenmiş fiyatlar dahilinde tesisten karşılayabilirsiniz. İşletme size kendi mangalınızı yapma imkanı da sunuyor.  Şehir merkezinden yiyeceklerinizi temin ederek kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Hypnos Sapanca birden çok rahatlatıcı aktivite sunuyor. Özenle yetiştirilmiş ağaçlardan meyveler toplayarak doğal lezzetleri tadabilirsiniz. İşletmenin içerisinden geçen derenin kenarında su sesi ve kuş cıvıltılarıyla huzur bulabilirsiniz. Sapanca Gölünün kıyısında yürüyüşler yapabilirsiniz. Kartepe’nin eşsiz dağ yollarında manzaranın tadına vararak trekking yapabilirsiniz. Maşukiye Köyünün el değmemiş mimarisiyle görsel şöleninizi nirvanaya ulaştırabilirsiniz.

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar