Ada Bungalov, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin kelimeleri kifayetsiz bırakan bir doğa içerisinde bulunuyor. Ziyaretçilerine masal gibi bir kamp deneyimi sunuyor. İşletme Fırtına Vadisi’nin kalbinde, yeşilin ortasında bir doğa harikası. Tesisin ahşap yapısı yeşille buluştuğunda kelimenin tam anlamıyla bir görsel şölen ortaya çıkıyor. Tesis ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Otogar ve Rize-Artvin Havalimanı’ndan da oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlanıyor.

Tesiste 12 adet dik çatılı bungalov evleriyle hizmet veriliyor. Kelimenin tam anlamıyla evinizin konforunda konaklama imkanı sunuluyor. 16 yaş ve üzeri konuklarına hizmet veren bu tesis, küçük çocuğu olan aileler için uygun bir tesis değil. Her odanın kendine ait banyo ve tuvaleti bulunuyor. Tesiste hijyene çok önem veriliyor.

Konaklama fiyatına dahil olan kahvaltı öğününde tamamen organik ürünler kullanılıyor. Bu organik ürünler ve yerel tariflerin tadına ise asla doyum olmuyor. Diğer öğünlerinizi de yine tesiste bulunan restorandan karşılayabilirsiniz. Odalarda bulunan mutfak alanları da öğünlerinizi karşılamak için gayet yeterli. Bu mutfak alanlarında ocak ve yemek hazırlık sürecinde ihtiyacınız olacak her şey bulunuyor.

Ada Bungalov size muhteşem güzellikteki Karadeniz’i gezme imkanı da veriyor. İşletme tarafından düzenlenen birçok tur bulunmaktadır. Bu turlar;

  • Fırtına Vadisi turu,
  • Fırtına Vadisi köyleri turu,
  • Huser Yaylası-Avusor Yaylası-Avusor Buzul Gölü turu,
  • Guntz-Ayder-Tar Deresi-Habak köyü turu,
  • Palovit Vadisi-Amlakit-Samistal turu,
  • Yukarı Kavrun-Göller turu,
  • Sal-Pokut Yaylaları turu olmak üzere birden çok biçime ayrılıyor. Karadeniz’in masal diyarlarında gezme imkanı sağlayan bu tesisi kaçırmamalısınız.
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar