Fethiye kamp alanları, doğal güzellikleri keşfetmek, eğlenceli ve keyifli aktivitelerle doğanın içinde vakit geçirmek isteyenleri ağırlıyor. Fethiye kamp alanları, her dönemde yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmezi olmuştur. Doğası, denizi, tarihi, yemekleri ve Akdeniz’in insanın aklını başından alan havasıyla da eminiz ki uzun yıllar vazgeçilmezimiz olmaya devam edecek.

Hepimiz biliyoruz ki Muğla denince akla ilk önce Fethiye geliyor. Turistik olarak göz önünde olan bu ilçemiz, tüm övgüleri hak eden bir güzelliğe sahip. Yaz aylarında bir akın yaşanıyor Fethiye’ye. Kamp tatili yapmak isteyen de, otel tatili yapmak isteyen de, günübirlik gezi rotası oluşturan da mutlaka Fethiye’ye uğruyor.

Türkiye’deki bir kişiden cennetin tanımını yapmasını istesek, şüphesiz ki bize Fethiye’yi anlatırdı. Mavinin ve yeşilin her tonunu ayrı ayrı görebileceğiniz Fethiye, eminiz ki herkesin rüyalarındaki o büyülü yerdir. İşte böylesine atmosfere sahip bir ilçede kamp yapmamak çok büyük bir kayıp olur.

 

Fethiye kamp alanları hangi bölgelerde yer alıyor?

Tüm bu anlatılarımız sonucunda, siz de Fethiye’ye gitmek için heyecanlandıysanız başlıyoruz. Önce size biraz Fethiye’de kamp yapılacak bölgelerden ve bu bölgelerin özelliklerinden söz etmek istiyoruz, böylece seçiminizi yaparken hangi kriterleri göz önünde bulunduracağınıza karar verebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz Fethiye kamp alanları listesini ise aşağıda bulabilirsiniz.

 

Fethiye kamp alanları: Cennetten bir köşede Ölüdeniz kamp alanları

 Ölüdeniz kamp alanları, Fethiye rüyasında bir masal diyarında yer almak isteyenlerin tercihlerindendir. Bembeyaz kumsalı, masmavi deniziyle Ölüdeniz, ziyarete gelen herkesi kendisine hayran bırakır.

Şehrin stresinden kaçıp doğaya sığınmak isteyen tüm kampçılar için en güzel tercihlerden biridir. Doğa sporları yaparken deniz tatilinin de keyfini çıkarmak isteyen herkese kucak açar Ölüdeniz.

Ölüdeniz size birden çok aktivite imkanı sunar. Rafting, yamaç paraşütü, efsane manzaralar, dalgasız bir deniz ve dahası, Ölüdeniz’de sizin keşfinizi bekliyor. Aynı zamanda Ölüdeniz ve Antalya arasında bir trekking parkuru olan Likya Yolu ile tarihin tozlu sayfalarında macera dolu adımlar da sizi bekliyor.

Ölüdeniz’de ücretli ve ücretsiz olmak üzere kamp alanları bulunuyor. Tarihi Likya Yolu, Doğa Kamp Alanı, Camp Caretta, Cennet Kamp ve bunlar gibi birçok kamp alanı sizin ziyaretinizi bekliyor.

 

Fethiye kamp alanları: Doğayla iç içe Çalış kamp alanları

fethiye kamp alanlari dogayla ic ice calis kamp alanlari - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Çalış kamp alanları, deniz tatili ve kamp tatilini birleştirmek isteyen kampseverler için birebirdir. 4 kilometre uzunluğundaki sahiliyle Çalış Plajı, yaz aylarının en gözde yerlerinden biridir.

Çalış Plajı, yılın belli aylarında caretta caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapar. Buradan da anlayabilirsiniz ki, doğanın içinde bir güzellikte barınmak için Çalış Plajı’na uğramanız gerekiyor.

En sıcak günlerde bile sizi serinletecek hafif rüzgarıyla konaklamanız için en güzel yerlerden biridir. Şehrin stresinden uzaklaşıp, bir Ege sahilinde huzur bulmak herkesin hayali. Bu hayali gerçekleştirenlerden biri mutlaka ben olmalıyım diyorsanız, Çalış en doğru adreslerin başında geliyor.

Çalış Plajı çevresinde birden çok ücretli kamp alanı bulunuyor. Çadır kampı için birebir bu sahil şeridinde,  yeni dostluklar edinerek bir kamp yapmak için bu kamp alanlarından size uygun olanını tercih etmelisiniz.

 

Fethiye kamp alanları: Şehrin stresinden uzakta Kabak kamp alanları

fethiye kamp alanlari kabak kamp alanlari - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Kabak kamp alanları, gerçekten doğanın içerisinde izole bir kamp yaşamak için en güzel tercihlerden biri. Bu koyda sadece doğanın çıkardığı huzur sesleri ve siz varsınız. Şehrin stresi, işin yoğunluğu gibi birçok şeyi geride bırakmak isteyenler için en doğru adres: Kabak Koyu!

Kabak koyu, dağların arasında küçük bir sahil. Yemyeşil ağaçları, turkuazdan laciverte dönen suyu ile şehirden uzakta bir kamp alanı. Koyda elektrik ve su imkanı bulunuyor ve böylece imkanlardan da uzak kalmıyorsunuz.

Bölgede tesisler bulunuyor ancak tesisleri kullanmak istemeyenler için kamp alanları da bulunuyor. Ancak çadır kurmak için belli bölgeler var ve bu bölgeler dışında kamp kurarsanız görevliler tarafından uyarı alabilirsiniz.

 

Fethiye kamp alanları: Hayalet köy Kayaköy kamp alanları

Fethiye kamp alanları: Hayalet köy Kayaköy kamp alanları

Fethiye kamp alanları: Hayalet köy Kayaköy kamp alanları

Kayaköy kamp alanları, tarihi bir yolculuğun içinde kamp yapmak isteyenler için bulunulmaz bir nimet. Kayaköy, terk edilmiş yapılarıyla eski bir Rum köyü.

Kayaköy, önceleri Rumlar ve Türklerin bir arada yaşadığı bir köymüş. 1. Dünya Savaşı, Mübadele Dönemi derken bölgedeki nüfus ne yazık ki yok olmuş. Balkanlar’dan mübadele ile gelen vatandaşlarımız bu köye yerleştirilmiş.

Bu yamaç köyüne alışamayan vatandaşlarımız buradan göç etmişler. Göç ederken de yanlarında bu evlerdeki cam ve kapıların kerestelerini de götürerek gitmişler. 1957 yılında bir deprem meydana gelmiş. Yalnızlığa terk edilen bu köye bir tekme de doğa anadan gelmiş.

Kayaköy şimdilerde aydınlarımızın yavaş yavaş göç ettiği bir yer haline geliyor. Sanat kampları düzenleniyor, etkinlikler yapılıyor. Kayaköy’de bulunan antik kent ve bu öykü ile birlikte tarihi turizm de yapılıyor.

Kayaköy’de birkaç kamp işletmesi bulunuyor. Bu kamp işletmeleri daha çok glamping ve karavan kampları olarak hizmet veriyor. Siz de tarihin hüzünle işlediği bu sokaklarda gezmek, göçün acısına tanıklık etmek ve o insanları anmak isterseniz, Kayaköy’e mutlaka uğramalısınız.

 

Fethiye kamp alanları: Saklı bir cennet Kelebekler Vadisi kamp alanları

Fethiye kamp alanları: Saklı bir cennet Kelebekler Vadisi kamp alanları

Fethiye kamp alanları: Saklı bir cennet Kelebekler Vadisi kamp alanları

Kelebekler vadisi, Dünya üzerinde korunması gereken 100 dağdan biri olan Babadağ eteklerinde yer almaktadır. Vadide 50 metrelik bir yükseklikten dökülen şelale, 80 farklı kelebek türü ile kendinizi doğal bir maceraya atabilirsiniz.

Dik yamaçlardaki trekking rotaları, kaya ve şelale tırmanışları, yamaç paraşütü, dalış alanları, yoga seansları ve birçok aktivitesi ile izole bir alanda birden çok aktivitesi bulunuyor. Kamp yaparken eğlenceden yoksun kalmamak için Kelebekler Vadisi en doğru rota oluyor.

Kelebekler vadisinde çadırlarda, taş evlerde ve bungalovlarda konaklama imkanı sunuluyor. Dilerseniz tesise ait alanlarda, dilerseniz de ormanın manzarayla iç içe geçmiş köşelerinde kampınızı yapabilirsiniz.

En iyi Fethiye kamp alanları:

En iyi Fethiye kamp alanları listemizi çadır, karavan ve bungalov olarak üç bölüme ayırdık:

Fethiye çadır kamp alanları

 Fethiye çadır kamp alanları, çadır kampı yapmak isteyen kampseverler için birden çok tercih barındırıyor. Koyları, plajları, ormanlık alanları ile Fethiye’de huzuru bulmak isteyenler için 10 çadır kampı aşağıda!

Doğa Kamp, Ölüdeniz

fethiye cadir kamp alanlari doga kamp oludeniz - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Ölüdeniz Doğa Kamp, şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlere güzel bir kamp deneyimi vaad ediyor. Yeşilliğin arasında, deniz manzaralı bir kamp alanı olan bu tesis, dinlenmeniz için birebir.

Doğa Kamp’ta yapabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Tesis müşterisi olmanız sebebiyle Ölüdeniz’deki tekne turları, safari, dalış ve yamaç paraşütü gibi aktiviteler daha uygun fiyata geliyor. Doğa Kamp’tan Ölüdeniz’e yaklaşık olarak 15 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabiliyorsunuz. Trekking ile ise doğayla iç içe olarak dinginliğinizi sağlayabiliyorsunuz.

Doğa Kamp’ta yalnızca çadır kampı imkanı bulunmuyor. Çadır konaklamalarının yanı sıra bungalovlarda, apart dairelerde ve ağaç evlerde de konaklama imkanınız bulunuyor. Tesiste duş, tuvalet, elektrik, mangal alanı gibi imkanlar sunuluyor.

 

Flamingo Beach Camping

fethiye cadir kamp alanlari flamingo beach camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Flamingo Beach Camping, Çalış Plajı’nda yer alan kamp alanlarından biridir. Aileniz ile de kamp yapmaya uygun olan bu kamp alanında huzurla bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Flamingo Beach Camping, deniz kenarında yer alması sebebiyle size güzel bir deniz tatili imkanı sunuyor. Kamp alanı çevresinde marketler bulunduğu gibi, kamp alanının içerisinde de bu tür imkanlar sunuluyor.

Kamp alanında kendi çadırınızla da konaklayabiliyorsunuz. Sıcak su, ortak kullanıma ait bir mutfak, mangal alanı, duş, tuvalet ve benzeri gibi birçok imkan sunuluyor. Bunların yanı sıra işletme kahvaltı tabağı, patates kızartması gibi yemekleri de cüzi bir miktarla misafirlerine sunuyor.

 

Aydede Camping, Ölüdeniz

fethiye cadir kamp alanlari aydede camping oludeniz - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Aydede Camping, kamp yaparken evinizde hissedebileceğiniz bir tesis. Aile işletmesi olan Aydede Camping, gelen tüm misafirlerini de aileden biri gibi hissettiriyor.

Yeşil çimler üzerinde bir çadır kampı olan bu tesiste, her yer yeşilin tonlarıyla ahenk içerisinde. Geceleri yakılan rengarenk ışıklandırmalar da tesise ayrı bir hava katıyor.

Aydede’de yalnızca çadır kampı yapılabiliyor. Duş, tuvalet, mangal ve tüp gibi imkanlar sağlanıyor. Elektrik ve wi-fi çekiyor, dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

 

Zirkon Beach Camping

fethiye cadir kamp alanlari zirkon beach camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Zirkon Beach Camping, eğlence ve kampı bir araya getirmek için ayarlanmış bir kamp alanı. Zirkon Beach’te de aile sıcaklığıyla sizi sarmalayan bir işletmede, evinizin rahatlığında bir kamp deneyimi sizi bekliyor.

Zirkon Beach Camping, ziyaretçilerine iki farklı tekne turu imkanı sunuyor. Biri Kelebekler Vadisi tekne turu, diğeri ise 12 Adalar tekne turu olan bu iki turla kelimenin tam anlamıyla bir deniz tatili geçirmeniz mümkün kılınıyor.

Zirkon Beach Camping, dört farklı konseptte konaklama imkanı sunuyor. Çadır ve karavan konaklamaları kendinize ait çadırlarda konaklayabileceğiniz konseptlerdir. Bunların yanı sıra ise tesiste glamping çadırı ve bungalov evi olarak iki konaklama imkanı daha sunuluyor. Şezlong ve şemsiye, sahil pufları, mangal, buzdolabı, sıcak su, duş, tuvalet, elektrik gibi imkanlar da sunuluyor.

 

Apache Beach Camping Club

fethiye cadir kamp alanlari apache beach camping club - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Apache Beach Camping Club, ziyaretçilerine alışılmışın ötesinde bir kamp deneyimi sunuyor. Eğlenmekten geri kalmadan kamp yapmak isteyen tüm kampseverlerin uğraması gereken güzel bir konsepti var.

Apache Beach, kızıldereli çadırlarıyla, beach clubı ve restaurantıyla inanılmaz bir atmosfer sunuyor. Gece belli bir saate kadar işletmede müzik var ve bu hiçbir misafiri rahatsız etmiyor. Aksine ruhunuz müziğin ritmiyle buluşup dinginleşiyor.

Enerji dolu tüm kampçıların bayılacağı tesis, sıcak su, duş, tuvalet, çadır kiralama gibi imkanlar sunuyor.

 

Lebi Derya Aksazlar Kamp

fethiye cadir kamp alanlari lebi derya aksazlar kamp - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Lebi Derya Aksazlar Kamp, ormanın içerisinde bir kamp deneyimi sunuyor. Doğaseverler için birebir olan kamp alanı, ziyaretçilerini aile sıcaklığı ile karşılıyor. İşletme sahipleri ve çalışanlarının güleryüzlü halleri ziyaretçilerine evinde hissi veriyor.

Kamp alanına ait sahilde şezlonglar ücretsiz olarak veriliyor. Bembeyaz sahili, masmavi denizi ile deniz tatili yapmanın keyfini Lebi Derya’da çıkartabilirsiniz.

Kamp alanında çadır ve karavan konaklaması yapılabiliyor. İşletme tuvalet, duş, çamaşır makinesi, bulaşık yıkama alanları, ücretsiz şezlong ve şemsiye kullanma imkanı gibi imkanlar sunuyor.

 

Agora Beach Camping

fethiye cadir kamp alanlari agora beach camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Agora Beach Camping, denizi ve manzarasıyla ziyaretçilerine huzuru sunan bir kamp alanı. Aile işletmesi olan bu kamp alanı, tüm ziyaretçilerini evinde hissettirmek için fazlasıyla çaba sarf ediyor.

Kamp tatili ve deniz tatilini bir arada yaşamak isteyen tüm kapseverlerin Fethiye’ye geldiğinde uğraması gereken bir tesis. Şehir yakınında ancak huzuru sağlayan en güzel tesislerden biri olan Agora Beach Camping’e bayılacaksınız.

Agora Beach Camping, ziyaretçilerine birden çok konaklama imkanı sunuyor. Bunlar; kendi çadırınızla konaklama imkanı, glamping agora çadırlarda konaklama imkanı ve kendi karavanınızla konaklama imkanı olmak üzere üçe ayrılıyor. Glamping çadırlarda üç kişi konaklayabiliyor ve işletmede kişi başı ücret alınıyor.

Agora’nın sunduğu birçok da ücretsiz imkan bulunuyor. Şezlong ve şemsiye, sahil pufları, mangal, sıcak duş, tuvalet, buzdolabı, elektrik ve bulaşık yıkama imkanı da işletmenin sunduğu hizmetlerden.

 

Lotus Beach Camping

fethiye cadir kamp alanlari lotus beach camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Lotus Beach Camping, Çalış Plajı çevresinde bulunan kamp alanlarından biridir. Denize ve şehir merkezine yakın olmasıyla kampseverlere kolaylık sağlar.

Kamp yaparken şehirden uzaklaşmak istemeyenler için birebir olan tesiste deniz tatili de yapabiliyorsunuz. Betonarme yapılardan sıkılmış ancak şehirde olmak isteyen kampçılar için Lotus Beach Camping güzel bir fırsat sunuyor.

Lotus Beach Camping’te çadır, karavan ve bungalov şeklinde üç farklı konaklama imkanı bulunuyor. İşletmede çadır kiralama imkanı da bulunuyor. İşletme internet,elektrik, duş,  tuvalet,mutfak, buzdolabı, tüp gibi imkanlar sunuyor. Yanı sıra dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek de bu kamp alanında serbesttir.

 

Çalış Beach Camping

fethiye cadir kamp alanlari calis beach camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Çalış Beach Camping, denize yakın konumuyla ilgiyi kendisine çekiyor. Konumu, doğası ve güleryüzlü çalışanlarıyla tam olarak fiyat performans mekanı.

Ulaşım sorunu olmayan bu kamp alanının önünden toplu taşıma araçları da geçiyor. Böylelikle kamp alanı çevresindeki gezi yerlerine de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda sahile yakın olması da kolaylık sağlıyor.

Çalış Beach Camping’te isterseniz işletmeye ait çadırlarda isterseniz de kendi çadırınızda konaklayabiliyorsunuz. İşletme masa, sandalye, buzdolabı, ocak, duş, tuvalet, çamaşır makinesi gibi imkanlar sunuyor.

 

Tepe Camping

fethiye cadir kamp alanlari tepe camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Tepe Camping, tam olarak adının hakkını veren denize 150 kilometrelik bir uzaklıktaki tepede konumlanmıştır. Karavan ve çadır kampı için birebir olan kamp alanının bir kısmını da çeşitli meyve ağaçları oluşturmaktadır.

Tepe Camping, Fethiye merkeze 9 kilometre uzaklıktadır. Kamp alanının önünden toplu taşıma araçları da geçmektedir. Bu olanaklar sayesinde kamp yaparken gezi rotanızdan da geri kalmayacaksınız.

Kamp alanında karavan ve çadır konaklamaları dışında apart ve bungalov konaklamaları da bulunuyor. Tesiste çadır, uyku tulumu gibi kamp gereçlerini kiralama imkanı da sunuluyor. Bunların yanı sıra Tepe Camping ziyaretçilerine Çalış sahilinde şezlong ve şemsiye, çamaşırhane, tuvalet, duş, mutfak, elektrik, su ve internet imkanlarını da sunuyor.

 

Ölüdeniz Beach Camping

fethiye cadir kamp alanlari oludeniz beach camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Fethiye çadır kampı açısından oldukça iddialı. Ölüdeniz Plajı’nın yanı başındaki Ölüdeniz Beach Camping’e ulaşım çok kolay. Fethiye’den kalkan Ölüdeniz minibüsleri kamp içine kadar giriyor. Kamp alanında ücretsiz çadır kampı yapılabiliyor. Plajda ücretsiz tuvalet ve duş imkânı bulunuyor. Plaj çevresinde yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz marketlerin yanı sıra farklı lezzet alternatifleri sunan restoran ve cafeler de yer alıyor.

 

Atlas Camping

fethiye cadir kamp alanlari atlas camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Muhteşem bir Kabak koyu manzarasına sahip Atlas Camping, tarihi Likya Yolu üzerinde yer alıyor. “Fethiye’de nereye çadır kurulur” sorusunun izinden gidenler genellikle bu bölgeyi tercih ediyor. Çünkü Aladere Şelalesi ve Mavi Mağara’ya çok yakın bir yerde yer alan kamp alanından 10 dakikalık bir yürüyüşle doğa severlerin durağı Kabak koyuna ulaşılıyor. Burada kendi çadırınızın yanı sıra tesisten çadır kiralayarak da kamp yapılabilirsiniz. Ücretsiz internet, duş ve tuvalet imkanı sunulan tesiste ayrıca kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti de veriliyor.

 

Toros Camp Bungalow Tent Restaurant

fethiye cadir kamp alanlari toros camp bungalow tent restaurant - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Fethiye çadır kamp alanları arasında çadır kampı ve bungalov kiralaması yapabileceğiniz kamp alanlarından biri de Toros Camp Bungalow Tent Restaurant. Adından da belli olacağı üzere kampçılığın yanı sıra restorancılıkta da hayli iddialı bir kamp alanı olarak aradığınız tüm lezzetleri tek adreste buluşturuyor diyebiliriz. Likya Yolu’na yakın konumda yer alan tesiste çadırla kamp yapanlara elektrik, buzdolabı, mangal alanı, banyo, duş, havuz, otopark ve oturma alanı imkânı sunuluyor.

 

Lilith Camping

fethiye cadir kamp alanlari lilith camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Fethiye kamp alanı denildiğinde ilk akla gelen bölgelerden biri Kabak Koyu’nda hizmet veren Lilith Camping’te birden çok konaklama türünü deneyimleyebilirsiniz. Tesiste çadırın yanı sıra ahşap bungalov ev konaklaması, vagon oda konaklaması, tek kişilik oda konaklaması da sunuluyor. Tuvalet, elektrik, duş, sıcak su, oturma alanı, manzara seyir alanı, bar, restoran, ateş yakma, yoga ve dinlenme alanı hizmetlerinden faydalanarak doğanın içinde sosyalleşme imkanı elde edebilirsiniz.

Günlüklü Camping

fethiye cadir kamp alanlari gunluklu camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Kendi plajı da olan Günlüklü Camping, izole kamp beklentisi içinde olanları selamlıyor. Kamp alanı içerisinde alışveriş yapılabilecek bir tesis, restoran ya da cafe bulunmuyor. Göcek merkeze araçla 10 dakika uzaklıkta olması bu durumu sorun olmaktan çıkarıyor. Kampçılar, buzdolabı, mutfak, duş, WC, Wi-Fi, çamaşır yıkama üniteleri ve elektrik gibi olanaklardan faydalanabiliyor, ortak mutfak alanlarında kendi yemeklerini yapabiliyor.

 

Fethiye karavan kamp alanları

Yanıklar Doğa Kamp

fethiye cadir kamp alanlari yaniklar doga kamp - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Yanıklar Doğa Kamp alanı işletmecilerinin misafirperverliği ve içtenliğiyle öne çıkıyor. Fazla kalabalık kabul etmeyip çadırların arasında rahat edilebilecek mesafe bırakmaları da kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlıyor. Deniz ve ağaçlarla  iç içe olan bu kamp alanı size tam bir aile ortamı sunuyor.

Yanıklar Doğa Kamp’a ulaşım çevre ilçelerden mevcuttur. Ana yoldan sonra 2.5 km bir yol bizi karşılıyor. Bu sizi sakın korkutmasın yanıklara giden otobüsler sayesinde ulaşımımızı tamamlıyoruz.

Yanıklar Doğa Kamp alanı elektriği çadırınızın yanına kadar getirmektedir. Tuvaletlerin ve genel olarak kamp alanının temiz olması da tabi ki büyük bir artı. Bunu yanında masa, sandalye, buzdolabı ve şezlong gibi imkanlar da sunuyorlar. Akşamları yapılan ateşbaşı sohbetlerinden etkileneceğiniz ve tatilinizi giden herkes gibi uzatmak isteyeceğinizden hiç şüphe yok.

 

Kayaköy Jungle Camping – Tiny House

fethiye cadir kamp alanlari kayakoy jungle camping tiny house - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Sessiz,sakin,serin üçlüsünü tamamen karşılayabilecek bir yer, buyrun Kayaköy Jungle Camping! Ölüdenize ve koylara yakın olan kamp alanı tatilleriniz için vazgeçilmez mekanlardan birisi olabilir.

Ağaçlarla kaplı bu kamp alanında hamakta sallanarak kitabınızı okuyabilirsiniz. Kayaköy Jungle, size huzuru vaad ediyor.

Kayaköy Jungle Camping kullanışlı ve tertemiz ortak alanları sayesinde size ferah bir tatil imkanı sunuyor.Kamp alanı yakınındaki restoranlar sayesinde güzel akşam yemeklerinize öncülük edebilir. Dışarıda yemek yemek istemeyen misafirler için evlerin içindeki donanımlı  mutfak size hizmet etmekte.

 

Katrancı Orman Kampı

fethiye cadir kamp alanlari katranci orman kampi - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Fethiye kamp alanları içinde günübirlik ziyaretçileri ağırlayan yönüyle farklılaşan Katrancı Tabiat Parkı Kamp Alanları, oldukça geniş bir arazi üzerinde yer alıyor. Bu nedenle en yoğun ziyaretçi trafiğinin yaşandığı yaz aylarında bile huzur ve sessizlik dolu bir kamp deneyimi vadediyor. Duş, tuvalet ve elektrik gibi olanaklar kamp alanında sizi bekliyor. Ayrıca kampa çok yakın mesafede market ve restoranlar bulunuyor.

Denizinin kumlu ve sığ olması nedeniyle aileler hitap eden Katrancı Orman Kampı siz ve aileniz için gayet güzel bir tatil planı olabilir. Siz mükemmel manzarayı izlerken çocuklarınızı güvenli denizine rahatlıkla girebilecek.

Yolunun dar ve virajlı olmasına karşın yol bittiğinde sizi karşılayan o yeşilliklerden sizde ayrılmak istemeyeceksiniz. Yeşillikler içinde kitap okuyabilir ve arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Deniz ve ormanın iç içe olması da serin bir ortam arayan kampseverleri mutlu edebilir.

Yanınızda kamp malzemelerinizi (çadır, şişme yatak, masa-sandalye ve mutfak eşyaları)  getirdiğiniz takdirde bir sorun yaşamayacağınız konforlu bir alandır. Elektrik, su, otopark, market ve mangal alanı mevcuttur. Marketteki fiyatların diğer merkez markete göre daha uygun olması da misafirleri memnun eden diğer bir husustur.

 

Katrancı Koyu Kamp Alanı – Katrancı Kamp Alanı Hakkında Bilgiler 2022

 

Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı

yesilvadi doga park kamp alani - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı doğası,suya girebileceğiniz alanları ve yeşillikleriyle saklı bir cennet. Elektriğini kendi üreten çevre dostu bir kamp alanı Yeşilvadi Doğa Park. Doğaya aşık kampseverlerin en iyi rotalarından da biri oluyor bu özelliği ile.

Yeşilvadi’nin sunduğu atmosfer sayesinde telefona bakmak aklınıza bile gelmeyecek. Virajlı yollardan geçerek vardığımız Yeşilvadi Doğa Park alanı şehir merkezine araba ile yarım saat. Bu sayede çevrede gezmek istediğiniz yerleri de göz ardı etmenize gerek kalmıyor. Ancak kamp alanının yemyeşil güzelliğini görenlerin de bu alandan çıkmak istedikleri pek söylenemez.

Fiyatlarının uygun olması da bu Yeşilvadi Doğa ve Park Alanı’nı öne çıkaran özelliklerinden birisi. Erzaklarınızı yanınızda getirdiğiniz takdirde çok sorun yaşamayacağınız Yeşilvadi Doğa Kamp etrafta gezinen tavşanlarla size yeşiller arasında bir tatil imkanı sunuyor.

 

Onur Kamping

onur kamping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Denizin hemen yanında yer alan bu kamp alanı sizi güneşten bunaltmayacak şekilde düşünülmüştür. Ağaçların arasından gerilen brandalar sayesinde püfür püfür bir tatil geçirebilirsiniz.

Fethiye merkeze ve koylara oldukça yakın olan bu koy çevre marketlere de bir o kadar yakın.Denize sıfır olan bu kamp alanında plajda güneşlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanında köyden haftada 2 kez gelen pazarcılar sayesinde doğal hormonsuz köy ürünlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Onur Kamping, çadır konaklamalarının yanı sıra günlük kiralanan evlerde konaklama imkanı da sunuyor. Tesiste, kişi sayısına göre verilen mini buzdolabı mutfak gereçleri için raf, masa ve priz ücretsiz olarak sağlanıyor. Minik bir ücret ödeyerek çamaşır makinesini çalıştırmak da mümkün.

 

Fethiye bungalov kamp alanları

Elif Bade Çadır Kamping

fethiye bungalov kamp alanlari elif bade kamping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Elif Bade Çadır Kamping sizi glampingin doruklarına taşıyacak bir tesistir. Otel tatilinden sıkıldıysanız ama diğer kamp alanlarından farklı olarak ortak alan gibi sorunlar ile de karşı karşıya gelmek istemiyorsanız Elif Bade Çadır Kamping tam size göre bir yer.

Aynı zamanda Elif Bade Çadır Kamping, patili dostlarımızı da ziyaretçi olarak kabul ediyor. Evcil hayvanı olan kampseverler için de böylece öne çıkıyor.

Ölüdeniz’e araba ile 16 dakika, Kelebek Vadisi’ne araba ile 27 dakika olması tatil planlarınıza gezip görebileceğiniz bu muhteşem yerleri katma isteğini arttırıyor değil mi?

Karaköy merkezde bulunan Elif Bade Kamping  400 metre yakında fırının olması ve mutfak için hiçbir şey gerektirmemesiyle gelen müşterileri cezbediyor. Ayrıca bahçe içinden toplayabileceğiniz meyve ve sebzeler sayesinde size dalından organik meyve ve sebze yeme deneyimi sunuyor.

 

Yeşil Bahçe Bungalov

fethiye bungalov kamp alanlari yesil bahce bungalov - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Yeşil Bahçe bungalov, eşsiz güzelliği ve sakin yaşamı ile öne çıkan bir tesistir. İşletmenin sunduğu imkanlar ile birlikte evinizin konforunda bir tatil deneyimi de sizi bekliyor olacak.

Fethiye merkez ve Göcek mevkine eşit uzaklıkta olan Yeşil Bahçe Bungalov portakallı yollarla sizi karşılıyor. Amistas Kaya Mezarları, Fethiye Arkeoloji Müzesi gibi önemli yerlere araba ile yarım saatlik uzaktadır. Bunun yanı sıra birçok plaja ve koya da yakındır.

Plaja yakın olması ve içinde havuz olması mükemmel bir artı oluyor. İçten bir aile işletmesiyle yönetilen Yeşil Bahçe Bungalov ücretsiz wifi ve otopark hizmeti de sunuyor. Doğaseverler için mükemmel olan bu mekan yeşillikler ve ördek sesleri içinde hamağınızda sallanmaya çağırıyor. Hamaktan sedire ,mangaldan meyve ağaçlarına kadar düşünülmüş Yeşil Bahçe adeta yeşilseverler için yaratılmış.

 

Mandala Camping

fethiye bungalov kamp alanlari mandala camping - Fethiye Kamp Alanları: En Güzel 24 Fethiye Kamp Alanı

Kahvenizi yudumlarken ufku ve vadiyi derinlemesine seyredebileceğiniz harika bir mekan Mandala Camping. Mükemmel manzarası ve sakinliği ile öne çıkan Mandala Camping Kabak’a yolu düşen herkesin mutlaka konaklaması gereken bir yer.

Kelebek Vadisi’ne araba ile 15 dakika olan kamp alanı, Ölüdeniz’e de araba ile 30 dakikadır. Mandala Camping sizi bu efsane yerleri de görmeye davet ediyor.

Çalışanlarının güler yüzlü olması, lezzetli yemeklerinin olması sizi tekrar tekrar buraya gelmeye can attıracak gibi. Mandala Camping wifi hizmeti sunarak da misafirlerinin dış dünya ile bağlantılarını kesmemelerini sağlıyor. Bunların yanında havuz olanağı da sunan Mandala Camping siz ve aileniz için elinden gelen tüm imkanları sunuyor.

Fethiye ücretsiz kamp alanları

Fethiye’de ne yazık ki ücretsiz bir kamp alanı bulunmuyor. Buraya para ödemeden kamp yapmak isteyenler çoğunlukla ormanlık alanlara ya da koylara kamp kuruyor. Ancak koylara kamp kurmak isteyen kampseverlere üzücü bir haberimiz var ki görevliler sizi fark ettiğinde çadırınızı kaldırmanız gerekiyor.

Bu yazımızda sizler için Fethiye kamp alanlarını ele aldık. Ege ve Akdeniz’in kesişim noktasında, her iki bölgenin de kültürüyle yoğurulmuş bu ilçemiz tüm doğaseverler için eşsiz bir güzellikte. Tarihiyle, iklimiyle, doğal ve beşeri güzellikleriyle Fethiye hepinizi ziyaretine bekliyor.

 

Daha ayrıntılı bir ege kamp alanları listesi için bu içeriği de inceleyebilirsiniz:

Ege kamp alanları: En popüler 25 Ege Bölgesi kamp alanı

 

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar