Kamp sandalyesi tavsiyesi arıyorsanız, kafanız biraz karışmış olabilir. Kaliteli kamp sandalyesi seçimiyle kamp konforunuzu tamamlayabilirsiniz fakat en iyi kamp sandalyesini seçmek, yüzlerce seçenek arasında aradığınız o sağlam ve ucuz kamp sandalyesini bulmak çileye dönüşebilir

Bu içerikte size ihtiyacınıza en uygun kamp sandalyesini bulmada yardım edeceğiz.

Farklı türde, kalitede ve fiyatta kamp sandalyeleri arasından (Katlanır sandalye, piknik sandalyesi, rejisör sandalyesi, portatif sandalye de aynı kategoriye giriyor, o yüzden okumaya devam edin.) en doğru seçimi yapmaya hazırsanız öncelikle kamp sandalyelerinin özellikleri ve kamp sandalyesi türleri hakkında biraz bilgi edinelim.

İhtiyacınıza karar verdikten sonra tabii ki kamp sandalyesi tavsiye edeceğiz, fakat seçimi kendiniz yapmak için önce neye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz.

 

Kaliteli kamp sandalyesi nasıl anlaşılır? - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Kaliteli kamp sandalyesi nasıl anlaşılır? – Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Kaliteli kamp sandalyesi nasıl anlaşılır?

 Hafif kamp sandalyeleri - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Hafif kamp sandalyeleri – Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

1 – Kullanışlılık

Her şeyden önce sandalyenin kapladığı alan, biçimi, taşıma kolaylığına dikkat etmelisiniz. Konfor burada başlar çünkü sırt çantasıyla birlikte kamp sandalyenizi sırtınızda taşıyacağınız süre onun sizi taşıyacağı süreden daha fazla olabilir. Kampınızın şehre yakınlığı, ulaşım kolaylığına göre taşıma zorluklarından ödün vererek daha konforlu tercihlere yönelebilirsiniz.

 

Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir? - Minimal kamp sandalyeleri

Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir? – Minimal kamp sandalyeleri

2 – Genişlik – Yükseklik

Sandalyenin yüksekliği ve genişliği bir başka önemli kriter. Daha büyük sandalyeler doğal olarak daha rahattır. Yüksek sandalyelere oturması kalkması kolay olur. Bununla birlikte daha kısa – küçük sandalyelere sığmak zor olsa da taşıma kolaylığı ya da zorlu şartlar için daha uygundurlar.

 

Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir? - Lüks kamp sandalyeleri

Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir? – Lüks kamp sandalyeleri

3 – Tasarım

Klasik kamp sandalyesi, üç ayaklı kamp sandalyesi, şemsiyelisi, ceplisi, sırt çantasına ekleneni, arabada saklananı derken ne kadar çok tasarım çeşidi olduğuna inanamazsınız. Sizin rahatlık anlayışınızla en uyumlu kamp sandalyesini seçmeye çalışın hatta en güzeli satın almadan önce bir test 0turuşu yapın.

Kampta geçireceğiniz her süre çok kıymetli. Kamp en alışkın olanlar için bile fiziksel olarak biraz zorlu bir yerdir. Kamp yerinden uzakta yapacağınız keşif dolu yürüyüşler sırasında en yakın arkadaşınızın kamp sandalyesi olabileceğini unutmayın. Üzerinde belki de saatlerce oturacağınızı dikkate alarak kamp sandalyesi kriterlerinize konforu eklemeyi ihmal etmeyin.

Yürüyüş, tırmanma, bisiklete binme, piknik ya da balık tutma gibi birbirinden keyifli ancak yorucu aktivitenin ardından ayaklarınızı uzatıp kamp yerinizde dinlenmekten daha iyi bir şey yoktur. Bu anlarda, eski bir kütük veya çıkıntılı bir kayanın üzerine oturmak zorunda kalmak ya da sırtınıza batan bir ağaca yaslanmak istemezsiniz.

 

Kamp sandalyesinin türüne karar verin

Kamp sandalyesi türleri - Kamp sandalyesinin türüne karar verin - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Kamp sandalyesi türleri – Kamp sandalyesinin türüne karar verin – Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Alçak kamp sandalyesi (Küçük kamp sandalyesi): Yüksek bir sandalyeye göre daha az eğimli oldukları için kumda veya engebeli zeminde iyidirler, ayrıca sandalye sırtları aşağıda olduğu için açık hava konserleri ve festivaller için harika bir seçenektir.

Klasik kamp sandalyesi: Bunların dört ayağı (veya benzer şekilde geniş, sabit bir tabanı), düz bir sırtı ve düz bir oturma yeri vardır. Uygun fiyatlıdırlar ve genellikle oturmanız ve kolayca ayağa kalkmanız için yeterince yüksektirler. Bunlardan her yerde, her marka ve kalitede bulmak mümkündür.

Hamak tipi kamp sandalyesi: Sandalyenin çerçeveden aşağı sarktığı ve biraz sallanmanıza izin verdiği bu yeni tasarım için biraz daha fazla ödersiniz; 4 ayağının geniş açılarak yere basan yapısı ile engebeli zeminlerde rahatça tutunur ve sizi kavrayıp rahatlatmasıyla istirahat için oldukça uygundur.

Sallanan kamp sandalyesi: Geri itme ve sallanma, özellikle kıpır kıpır insanlar için doğal bir eşleşmedir. Düz zeminler için idealdir. Engebeli, eğimli zeminlerde başınıza iş açabilir ve kumda ise pek anlamı yoktur.

Üç ayaklı sandalyeler: En basiti kamp tabureleridir. Dört ayaklılar kadar sağlam ve dinlendirici değildir ama taşıma kolaylığı açısından tercih edilir. Çok gezilen, belki tırmanma ve yürüyüş içeren bir kamp gezisinde sahibini yük olarak yormazken görevini de mutlaka yerine getirecektir.

Kepçe kamp sandalyesi: Belirgin bir sırt ve oturma yeri olmayan, adı üstünde kepçe formunda olan kamp sandalyeleridir. Sandalye üstünde kestirmeyi sevenlerden ya da uzun uzun kitap okumaya düşkün olanlardansanız, birçok hafif kamp sandalyesine nazaran daha iyi bir konfor sunar.

İki ayaklı kamp sandalyesi: Bu tasarıma sahip sandalyelerin de fanları bulunuyor. Bu tür sandalyelerin taşınması çok kolaydır, ultra hafiftir.  Bu kamp sandalyesinde otururken ayaklarınız sandalyenin ön ayakları gibi çalışır. Fazla geriye yaslanmamaya çalışın:)

Lüks kamp sandalyesi: Özellikle sırt problemleriniz varsa, bu tip sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Lüks sandalyeler, yaşlıların yanı sıra sırt sorunları olan insanlar için en iyi konforu sağlar. Bu sandalyeler dengelidir ve stabilite ile destek sunar. Lüks kamp sandalyesi ayrıca bir ayak koyma yeri, bardak tutucular, eşyaların saklanması için cepler, bir gölgelik ve daha fazlasını içerebilir. Tam bir rahatlama için ihtiyacınız olan her şeyi sunmasına rağmen bu sandalyeler daha ağırdır ve önceki iki tipten daha zor taşınabilir. Aracınızda yer varsa lüks kamp sandalyesi modellerinden bazıları yatağınızdan bile daha rahat bir dinlenme vaat edebilir.

 

En iyi kamp sandalyesini seçmek için dikkat etmeniz gerekenler

Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir? - Kamp sandalyesi seçiminde kriterler neler?

Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir? – Kamp sandalyesi seçiminde kriterler neler?

Kamp ateşi etrafında saatlerce oturmanın, taze bir yemeğin, lezzetli içeceklerin ve keyifle edilen sohbetlerin tadını çıkarmak için yüksek kaliteli kamp sandalyesi satın almanız kaçınılmaz. Bu nedenle tasarım ve kullanım amaçlarından malzemelere kadar bilmeniz gereken tüm ayrıntılar ile sandalye seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar şöyle:

 

1- Uygun kumaş türünü belirleyin

Uygun bir kumaş seçin - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Uygun bir kumaş seçin – Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Kamp sandalyeleri, farklı kumaş türleri ile üretilebilir. Koltuğu ve sırtı oluşturan kumaşların, yaygın olarak bulunan 4 tipi vardır:

Polyester: Kamp sandalyeleri söz konusu olduğunda popüler bir kumaş türüdür. Polyesteri, kullanımı uygun bir kumaş olduğu için yüksek kaliteli sandalyelerde bulabilirsiniz. Erime noktası 250 derecedir ve sıfır hacimsel şişme özelliğine sahiptir.

Naylon: Kamp sandalyeleri için en popüler kumaş türlerinden biridir. Bu kumaş çok dayanıklı, güçlü ve elastiktir. Naylonun aşınma direnci üst düzeydedir, serttir ve temizlenmesi kolaydır. Üstelik aynı zamanda pürüzsüz, yumuşak ve hafiftir. Erime noktası ise 250 derecedir.

Vinil PVC: Çok yönlüdür ve üretimi fazla maliyetli değildir. Vinil PVC kumaşa büyük olasılıkla yüksek kaliteli sandalyelerde rastlarsınız. Bu kumaş türü dayanıklı, güçlü, pasa, korozyona, neme ve yangına karşı dayanıklıdır. Temizlemesi de oldukça kolaydır.

Yün: Yün özellikli kamp sandalyeleri diğer sandalyelere göre daha konforludur. Bu tür kumaşlar aynı zamanda yüksek kaliteli sandalyelerde de bulunur. Sandalyelerin harika görünmesinin yanı sıra yün, sıcaklıktan etkilenmeden rahatlık sunar. Yün kumaş elastiktir, esnektir, ısıyı iletmez ve temizlenmesi kolaydır. Ancak uzun süre güneş ışığına veya UV ışınlarına maruz kalırsa, zamanla rengini değiştirme ihtimali olduğunu unutmayın.

 

2- Malzemenin kalitesini test edin

Malzemenin kalitesini test edin -  Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Malzemenin kalitesini test edin – Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Farklı kamp sandalyeleri, çeşitli malzemelerden üretilir. Ancak hepsi yüksek kalitede değildir. En kaliteli kamp sandalyesi çeşitleri, dayanıklı malzemeden yapılmıştır. Kamp sandalyeleri için tüm malzemeler arasında satın alabileceğiniz en iyi seçenek, çerçevesi ve ayakları alüminyumdan yapılmış olan sandalyelerdir.

Bu sandalyeler daha hafiftir, paslanmaz ve güç-ağırlık oranı söz konusu olduğunda üstündürler.

3- Sandalyenin taşınabilir olduğundan emin olun

Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir? – Hangi kamp sandalyesi alınmalı?

Taşınabilirlik söz konusu olduğunda, kendinize kamp sandalyesini ne sıklıkla ve ne kadar uzağa taşıyacağınızı sorun. Sırt çantasıyla seyahat etmeyi planlıyorsanız, gözle görülür şekilde hafif olan bir katlanır kamp sandalyesi, sizin için idealdir.

Ayrıca sandalyelerin bir taşıma çantası veya kolay taşıma için kayışlarla birlikte geldiğinden emin olun.

 

4- Ağırlığı kontrol edin

Ağırlığı kontrol edin - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Ağırlığı kontrol edin – Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Sandalyeyi yanınızda taşımayı planlıyorsanız, (yürüyüş veya sırt çantasıyla seyahat sırasında olduğu gibi) sandalyenin ağırlığı gerçekten önemli bir faktör olmalıdır. Kamp alanından birkaç adım öteye park edilmiş arabadan sandalyeyi açıyorsanız, normal veya lüks bir sandalye sizin için yeterli olacaktır.

5- Kapladığı alanı göz önünde bulundurun

Sandalyeyi kalabalık bir yerde kullanmayı planlıyorsanız, bu faktör son derece önemlidir. Çok fazla yer kaplamayan kamp sandalye modelleri, diğer insanların ve kampçıların birbirlerinin kişisel alanını işgal etmeden çevrenin tadını çıkarmasını sağlar. Konserler, etkinlikler, düğünler vb. sırasında sandalyeyi kullanırken bu faktörü göz önünde bulundurun.

6- Sandalyenin ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olun

Sandalyenin ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olun - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Sandalyenin ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olun – Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Sandalyeden ve kamp gezinizden tam anlamıyla keyif alabilmek için tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren bir sandalye seçin. Kendinizi güneşten koruyacak bir tenteye, kalkmanıza gerek kalmayacak şekilde yiyecek ve içecek koyabileceğiniz bir yan masaya, ayak desteğine vb. ihtiyacınız olup olmadığını kendinize sorun.

7- İstediğiniz ekstra özelliklere karar verin

İstediğiniz özelliklere karar verin - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir? - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

İstediğiniz özelliklere karar verin

Saklama için cepler: Birçok kamp sandalyesinde anahtar, cüzdan, telefon vb. gibi küçük eşyaların saklanması için cepler bulunur. Cebin stili ve düzeni, bir sandalyeden diğerine farklılık gösterebilir.

Bardaklıklar: Kamp sandalyeleri ayrıca bardaklıklara da sahip olabilir. Sandalyenin yapıldığı gibi örgü kumaştan veya farklı bir malzemeden yapılabilirler. Bazı lüks sandalyelerde bardak tutucular, içecekleriniz için soğutucu olarak bile işlev görebilir.

Tente/güneşlik: Güneşli bir günde ve özellikle yaz aylarında kamp yapmayı planlıyorsanız, sizi güneşten korumak ve güneşlik olarak hizmet etmek için tasarlanan tenteli bir sandalye almayı düşünebilirsiniz. Bu sayede sandalyenizi koyacak gölgeli bir yer aramak yerine istediğiniz yere oturabilir, sizi doğrudan güneş ışınlarından koruyan gölgeliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Yan sehpa: Kamp sandalyeleri, bardak tutucuları da entegre edecek bir yan masaya sahip olabilir. Kalkmak istemiyor ve her şeyin (yiyecek, içecek, telefon, kitap gibi) önünüzde olmasını istiyorsanız, sehpalı sandalye harika bir seçenektir.

Ayak dayaması: Ayaklarınızı rahatlatmak isterseniz, bazı kamp sandalyelerinde ayak dayama yeri bulunur. Bu bölüm, sandalyenin bir parçası olabilir veya ayrı takılabilir bir aksesuar olarak gelebilir.

Genişletilmiş pedler: Bazı kamp sandalyelerinde genişletilmiş pedler bulunur. Bu, özellikle sırt ağrısı çekiyorsanız veya kötü bir sırttan muzdaripseniz önemlidir. Bu uzatılmış pedler, ekstra yastıklama sağlar ve böylece sandalyenin arkasına daha fazla destek ve rahatlık katar.

Kolçaklar: Kolçaklı kamp sandalyeleri, daha rahattır ve kollarınız için hoş bir his sunar. Ayrıca sandalyenin daha iyi görünmesini sağlar. Ancak koçaklar, sandalyeye biraz ağırlık katıyorlar. Bu yüzden sandalyenin ağırlığı sizin için önemli bir faktör ise bunu aklınızda bulundurun.

8- Faaliyetlerinize uygun bir sandalye seçin

Faaliyetlerinize uygun bir sandalye seçin - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Faaliyetlerinize uygun bir sandalye seçin 

Etkinlikler, konserler, festivaller, günübirlik geziler ve plaj: Bu aktiviteler için piknik sandalyesi gibi hafif, taşıması kolay ve portatif bir sandalye idealdir. Mümkünse bir konser veya festival sırasında kullanıldığında sandalyenin görüşü engellemediğinden emin olun.

Arka bahçe kampı/kır kampı: Bu aktivitelerden birini yapmayı planlıyorsanız, burada ilk tercihiniz rahat bir sandalyedir. Sandalyenin hafif olması (çok uzağa taşımanız gerekmedikçe) ve uzun süre kullanım sunacak kadar dayanıklı olması en iyisidir.

Sırt çantasıyla seyahat: Sırt çantasıyla gezmek hem kamp yapmayı hem de yürüyüş yapmayı içeren bir aktivitedir. Bu nedenle seçtiğiniz sandalye, her zaman yanınızda taşıyacağınız için hafif olduğu kadar kolay taşınabilir olmalıdır.

9- Fiyat performans durumunu dikkate alın

Fiyat performans durumunu dikkate alın - Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Fiyat performans durumunu dikkate alın

En ucuz kamp sandalyesini ararken başınıza gelebilecek kazalar neticesinde kendinizi orta segment bir sandalyeye vereceğiniz parayı birkaç kez sandalye almaya harcamış durumda bulabilirsiniz. Tabii ki fiyat, her ürünü alırken olduğu gibi kamp sandalyesi alırken de önemli. Fiyat performans açısından ucuz kamp sandalyesi olarak değerlendirilebilecek, aynı zamanda malzeme ve işçilik bakımından kaliteli kamp sandalyesi bulmak mümkün. Bütçeniz ve taşıma olanaklarınız varsa lüks kamp sandalyesi seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Kamp sandalyesi en ucuzu aranacak bir malzeme değil, her bütçeye uygun o en iyi kamp sandalyesi oralarda bir yerde, sadece biraz araştırma istiyor.

Eğer hala bir çadır almadıysanız bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: Kamp çadırı nasıl seçilir? Çadır alırken dikkat edilecek 9 nokta

 

Hangi kamp sandalyesi alınmalı -  Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Hangi kamp sandalyesi alınmalı – Kamp sandalyesi tavsiyeleri! En iyi kamp sandalyesi hangisi? Kaliteli kamp sandalyesi nasıl seçilir?

Hangi kamp sandalyesi alınmalı?

 “Hangi kamp sandalyesi alınmalı?” sorusu kafaları kurcalasa da bu sorunun oldukça basit bir yanıtı var.  Kamp sandalyesi tıpkı çadır gibi kampın ana malzemelerinden biri Online pazar yerlerinde çok sayıda seçenekleri bulunan kamp sandalyesi, Migros, Carrefour, Şok, A-101, Koçtaş gibi süpermarketlerde de satışa sunuluyor.

Sorunun cevabına gelince, çadır ya da karavan kampında doğanın içinde saatlerce oturup kitap okumak, saatler süren arkadaş sohbetlerinde keyifli anlar yaşamak istiyorsanız konforlu bir kamp sandalyesi edinmelisiniz.

 

Kamp sandalyesi tavsiyesi: En popüler 5 kamp sandalyesi ve özellikleri

Kamp sandalyesi seçiminde kriterler neler

Kamp sandalyesi seçiminde kriterler neler

Kampa giderken alınacaklar listesindeki parçaları dikkatle seçmek çok önemli bir konu. İster birkaç gün için ister daha uzun süre için gidiyor olun, kamp sandalyesi alınması gerekenler listesinde yer alıyor.

Fiyat ve performans açısından değerlendirildiğinde konforlu, sağlam ve işlevsel kamp sandalyeleri en çok beğenilen ve sevilen modeller arasına giriyor. Doğa maceralarınızda size eşlik edecek olmazsa olmaz 5 kamp sandalyesini sizin için listeledik. Hemen göz atmaya başlayın!

1.      Praseat kamp sandalyesi

Praseat kamp sandalyesi

Praseat kamp sandalyesi

Praseat kamp sandalyesi, güçlü bir iskelet sistemi ile 110 kiloya kadar çıkan güçlü bir taşıma kapasitesine sahip. Kolay katlanabilir özelliği, hafifliği ve kalitesi, Praseat sandalyeyi en popüler kamp sandalyeleri listesinde üst sıralara taşıyor. Eğer kampa giderken sınırlı bir taşıma alanınız varsa, bu kamp sandalyesi kompakt yapısı sayesinde motor ve bisiklet gibi taşıma sistemleri için de oldukça ideal.

Praseat kamp sandalyesi daha çok yaz aylarında kullanımı düşünülerek, sırt kısmında file kullanılarak tasarlanmış. Ancak yazın serinlik sağlarken kışın rüzgarlı alanlarda beklenilen sıcaklığı sağlamayabilir. Yağmur gibi yağışlı ve zorlu hava şartlarından koruyabilmek için Praseat sandalyeyi özel kılıfına koyabilirsiniz. Kurulumu ise son derece kolay ve pratik.

2.      Nurgaz Campout katlanır lüx sandalye

Nurgaz Campout katlanır lüx sandalye

Nurgaz Campout katlanır lüx sandalye

Katlandığında kapladığı alan diğer modeller kadar az olmasa da Nurgaz Campout kamp sandalyesi, daha çok konfor sunmayı amaçlıyor. Eğer “benim için rahatlık olmazsa olmaz” diyenlerdenseniz, bu kamp sandalyesi modeli tam size göre! Üstelik Nurgaz Campout’un kademeli oturma sistemi sayesinde size en rahat gelen kademeyi de seçebiliyorsunuz.

3 farklı oturma sistemi bulunan bu konforlu sandalyeyi dilerseniz balkon ve bahçe gibi kişisel alanlarınızda da kullanabilirsiniz. Nurgaz Campout kamp sandalyesinin sahip olduğu şık ve ergonomik tasarım, bu alanlarda kullanmak için de oldukça dekoratif. Kamp esnasında içecek tüketmeyi sevenler için iki kolunda da yer alan bardaklık kısımları, tasarımı işlevsellikle tamamlıyor.

3.      Bestchoice katlanabilir kamp sandalyesi

Bestchoice katlanabilir kamp sandalyesi

Bestchoice katlanabilir kamp sandalyesi

Tek veya ikili olarak satın alabileceğiniz bir model olan Bestchoice katlanabilir kamp sandalyeleri aynı zamanda plaj sandalyesi olarak da kullanılabiliyor. Su geçirmez bir kumaşı olduğu için lekelere karşı da koruma özelliği sunuyor. Balık tutmayı sevenler için de Bestchoice sandalye modeli, ideal bir kullanım konforu sağlıyor.

Bestchoice katlanabilir sandalyenin bir kolunda yer alan bardaklık bölümü, katlanabilir yapısı ve omuz askılı tasarımı ile kamp sırasında size büyük kolaylık sağlayacaktır. Taşıma kapasitesinden de taviz vermeyen bu sandalye, 110 kg’ya kadar çıkabilen maksimum bir kapasite sağlıyor.

4.      Graywolf katlanır lüks kamp sandalyesi

Graywolf katlanır lüks kamp sandalyesi

Graywolf katlanır lüks kamp sandalyesi

Taşıma kapasitesinin biraz daha fazla olmasını isteyenler için Graywolf kamp sandalyesi, tam olarak 160 kg olan bir kapasite sunuyor. Piknikte ve kamp aktivitelerinizde konforlu bir şekilde oturmanızı sağlayan bu sandalyenin bir de bardaklık kısmı bulunuyor.

Kamp sandalyesinden beklenen önemli özelliklerden biri de zemin üzerinde kaymadan, sabit bir şekilde durabilmesi. Graywolf sandalye, eğimli zeminlerde bile yüksek yere tutunma düzeyine sahip. Engebeli, eğimli ve toprak alanlarda kolay kullanım olanağı sunan bu kamp sandalyesinin katlanılabilir olması da taşırken kolaylık sağlıyor.

Taşıma çantası ile birlikte gönderilen Graywolf modelini, tekli veya ikili olarak satın alabilirsiniz.

5.      Famedall Carry portatif kamp sandalyesi

Famedall Carry portatif kamp sandalyesi

Famedall Carry portatif kamp sandalyesi

Dayanıklılığını metal iskeletinden ve kaliteli kumaşından alan Famedall Carry kamp sandalyesi, aynı zamanda piknik sandalyesi olarak da kullanılabiliyor. Siyah ve mavi olarak iki farklı renk seçeneği ile satın alabileceğiniz bu sandalye, 125 kg olan taşıma kapasitesi ile öne çıkıyor.

Rahatına düşkün olanların severek tercih edebileceği Famedall Carry sandalyenin sırt ve kafa kısmında yastıklar bulunuyor. 1.6 kg olan ağırlığa sahip bir kamp sandalyesine göre son derece hafif özellikteki bu rahat kamp sandalyesi, trekking gibi doğa aktivitelerinde yanınıza almak için oldukça uygun.

Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp
Prof. Dr. Hayati Kamp uzun yıllar kamp ve kampçılık üzerine çalışmalar yürütmüş bir akademisyen ve kamp dostudur. Bu parodi karakter eğlence amaçlı oluşturulmuş olup kamphayati.com içerikleri profesyonel editör ve kampçılar tarafından yazılmaktadır.

Yorumlar